J.J.C. (Jean) Ament

foto J.J.C. (Jean) Ament
bron: Beeldbank Erfgoed Tungelroy

Hoofdonderwijzer uit Midden-Limburg, die één van de onderwijs-woordvoerders van de RKSP was in de Tweede Kamer. Bekleedde ook functies in landbouworganisaties zoals de Zuid-Nederlandse Zuivelbond en de Land- en Tuinbouwbond en zette zich in voor ontwikkeling van de zuivelindustrie in de verarmde agrarische streken in Noord-Brabant en Limburg.

Algemeene Bond (RKSP), RKSP
in de periode 1922-1932: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Joannes Josephus Cornelis (Jean)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Stramproy, 21 mei 1864

overlijdensplaats en -datum
Amsterdam, 19 september 1932

begraafplaats en -datum
Roermond, 22 september 1932

3.

Partij/stroming

partij(en)
RKSP (Roomsch-Katholieke Staatspartij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • zuivelconsulent in Limburg, van 1905 tot 1920
  • directeur LLTB (Limburgse Land- en Tuinbouwbond) te Roermond, van 1 juni 1920 tot 19 september 1932
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 25 juli 1922 tot 19 september 1932

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/15)

  • lid bestuur Nederlandsch Landhuishoudkundig Congres, tot 19 september 1932
  • lid commissie voor uitvoer van boter naar Duitsland, van juni 1932 tot 19 september 1932

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met landbouw en landbouwonderwijs

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer (3/4)
  • Oom van P.J.A. Moors, bisschop van Roermond (1959-1970)
  • Overleed in het Wilhelmina-Gasthuis in Amsterdam, waar hij sinds augustus 1932 verbleef
  • In Stramproy is in 1992 een aan hem gewijde gedenkzuil opgericht en bij de H. Barbara-parochie in Tungelroy staat een gedenkplaat

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.