Jhr.Mr. W.C.A. Alberda van Ekenstein

foto Jhr.Mr. W.C.A. Alberda van Ekenstein
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Groningse edelman die veertien jaar door zijn provincie werd afgevaardigd naar de Eerste Kamer. Advocaat en schoolopziener en daarnaast raads- en Statenlid. Actief in diverse Groningse genootschappen op cultureel en onderwijskundig gebied. In de Eerste Kamer een werkzaam lid, dat vaak en over uiteenlopende onderwerpen het woord voerde.

liberaal
in de periode 1888-1902: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Willem Carel Antoon

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Tjamsweer (gem. Appingedam), 24 juli 1825

overlijdensplaats en -datum
Tjamsweer (gem. Appingedam), 10 juni 1903

3.

Partij/stroming

stroming(en)
liberaal

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid Provinciale Staten van Groningen, van 25 november 1870 tot 1 mei 1888 (voor het kiesdistrict Groningen)
  • schoolopziener, district Groningen, van 1 november 1880 tot 1 februari 1903 (ontslag op verzoek vanwege gezondheid)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 1 mei 1888 tot 23 december 1902 (voor de provincie Groningen)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/8)

  • lid Nationaal Comité voor Transvaal, vanaf januari 1900
  • lid Gemengde commissie voor onderwijsbelangen, omstreeks 1901

afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van september 1900 tot december 1900
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van december 1901 tot september 1902

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Eerste Kamer met name over justitie, binnenlandse zaken, spoorwegen, waterstaat en militaire zaken

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 1888 gekozen, nadat mr. H. Frima zijn benoeming niet had aangenomen

uit de privésfeer
  • Een zus van zijn echtgenote was gehuwd met W. de Sitter, Eerste Kamerlid
  • Zijn vader was vrederechter te Loppersum, controleur der belastingen en lid van Provinciale Staten van Groningen

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.