Ir. T. (Ton) Alblas

T. Alblas
bron: Tweede Kamer

Ingenieur uit Leiden die Tweede Kamerlid was voor de LPF. Voormalig ambtenaar van Verkeer en Waterstaat. Zijn inhoudelijk niet onverdienstelijke optreden in de Kamer werd overschaduwd doordat hij voorafgaand aan een fractievergadering een fotograaf belaagde en een journalist een kaakslag gaf. Bood hiervoor later zijn excuses aan en vergoedde de schade. Als woordvoerder verkeer zette hij zich onder meer in voor verbetering van de veiligheid in het openbaar vervoer.


Bent u als journalist of wetenschapper op zoek naar statistische gegevens over personen uit het biografisch archief, bijvoorbeeld gemiddelde leeftijd, ervaring, herkomst, beroep, m/v of zittingsduur? De redactie van PDC kan deze gegevens onder voorwaarden beschikbaar stellen voor wetenschappelijk onderzoek en journalistieke publicaties. Neem voor meer informatie contact op.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.