Dr. K.H.W. (Klaas) Knot

K.H.W. Knot
bron: Flickr

Klaas Knot (1967) was van 1 juli 2011 tot 1 juli 2025 president van De Nederlandsche Bank. De Groninger Knot was directeur financiële markten en plaatsvervangend thesaurier-generaal op het ministerie van Financiën. Tevens is hij honorair hoogleraar aan de Rijksuniversiteit Groningen. Eerder werkte hij onder meer bij de Pensioen- en Verzekeringskamer, als ambtenaar van financiën en voor het Internationaal Monetair Fonds.

functie(s) in de periode 2011-2025: president Nederlandse Bank

Inhoud

  1. Personalia
  2. Hoofdfuncties/beroepen (4/12)
  3. Opleiding
  4. Wetenswaardigheden
  5. Familie/gezin

Personalia

voornamen (roepnaam)

Klaas Henderikus Willem (Klaas)

geboorteplaats en -datum

Onderdendam (gem. Bedum), 14 april 1967

Hoofdfuncties/beroepen (4/12)

  • president "De Nederlandsche Bank", van 1 juli 2011 tot 1 juli 2025
  • lid Raad van Bestuur ECB (Europese Centrale Bank), van 1 juli 2011 tot 1 juli 2025
  • lid Algemene Raad ECB (Europese Centrale Bank), van 1 juli 2011 tot 1 juli 2025
  • adviseur financieel-economische haalbaarheid Lelylijn, vanaf september 2025

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer

  • Promoveerde bij prof.mr. C.A. (Flip) de Kam en prof. dr. J. de Haan

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.


Bent u als journalist of wetenschapper op zoek naar statistische gegevens over personen uit het biografisch archief, bijvoorbeeld gemiddelde leeftijd, ervaring, herkomst, beroep, m/v of zittingsduur? De redactie van PDC kan deze gegevens onder voorwaarden beschikbaar stellen voor wetenschappelijk onderzoek en journalistieke publicaties. Neem voor meer informatie contact op.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.