D. (Dick) Jense

foto D. (Dick) Jense
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Fotobureau Dijkstra

Uit de Rijswijkse gemeentepolitiek afkomstig Tweede Kamerlid voor Leefbaar Nederland. Was werkzaam bij TNO en in zijn woonplaats acht jaar wethouder. Had tevens zitting in Provinciale Staten van Zuid-Holland. In de Tweede Kamer hield hij zich bezig met onder meer onderwijs, sociale zaken, verkeer en waterstaat, volkshuisvesting, milieubeheer en volksgezondheid en was hij spoedig een gedegen afgevaardigde. Nadat Leefbaar Nederland uit de Kamer was verdwenen, keerde hij terug als wethouder van Rijswijk.

Leefbaar Nederland
in de periode 2002-2003: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Dick (Dick)

geboorteplaats en -datum
Rijswijk (Z.H.), 27 mei 1949

2.

Partij/stroming

partij(en)
  • PvdA (Partij van de Arbeid)
  • Onafhankelijk Rijswijk (plaatselijke lijst)
  • Leefbaar Nederland

3.

Hoofdfuncties/beroepen (5/11)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 mei 2002 tot 30 januari 2003
  • wethouder (van stadsbeheer (tot 2010), verkeer en vervoer en sport; sinds mei 2010 tevens openbaar gebied, groen en milieu) van Rijswijk, van 11 april 2006 tot 6 mei 2014
  • lid gemeenteraad van Rijswijk (Z.H.), van 11 maart 2010 tot 25 mei 2010
  • waarnemend burgemeester van Rijswijk (Z.H.), van 3 juli 2013 tot 16 september 2013
  • lid gemeenteraad van Rijswijk (Z.H.), van 27 maart 2014 tot 29 maart 2018

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

huidige
  • lid algemeen bestuur Industrieschap Plaspoel
  • voorzitter Stichting Museum Rijswijk

vorige (2/6)
  • lid algemeen bestuur stadsgewest Haaglanden, van 1994 tot 1998
  • lid dagelijks bestuur (portefeuille: volkshuisvesting), stadsgewest Haaglanden, van 1998 tot 2002

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Richtte in 1980 samen met Wolter Fischer Onafhankelijk Rijswijk op
  • Voerde in 1996 actie tegen de nieuwe commerciële voetbalzender Sport 7, die in samenwerking met de KNVB betaalzender zou worden voor het betaald voetbal
  • Was in 2006 en 2010 formateur van het nieuwe college in Rijswijk

uit de privésfeer
  • Zijn vader was preparateur bij het Rijksmuseum voor Natuurlijke Historie te Leiden en sportleraar

verkiezingen
  • Was bij de Tweede Kamerverkiezingen van 2003 nummer 2 op de lijst van Leefbaar Nederland

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.