Prof.Dr. H.M. (Henriëtte) Prast

foto Prof.Dr. H.M. (Henriëtte) Prastvergrootglas

Henriëtte Prast (1955) is sinds 9 juni 2015 Eerste Kamerlid voor D66. Zij is hoogleraar persoonlijke financiële planning aan de Universiteit van Tilburg en was eerder onder meer onderzoeker bij De Nederlandsche Bank, lid van de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid en lid van de Raad van Toezicht van de Autoriteit Financiële Markten. Mevrouw Prast publiceerde regelmatig over financiële onderwerpen. Als Eerste Kamerlid houdt zij zich onder meer bezig met financieel-economische en sociale zaken en volksgezondheid.

D66
in de periode 2015-heden: lid Eerste Kamer

voornamen (roepnaam)

Henriëtte Maria (Henriëtte)

personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 11 april 1955

partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66)

hoofdfuncties en beroepen

  • universitair hoofddocent algemene economie, Universiteit van Amsterdam, van januari 1985 tot oktober 2002
  • onderzoeker "De Nederlansche Bank", van 1997 tot oktober 2007
  • bijzonder hoogleraar persoonlijke financiële planning, Universiteit van Tilburg, van januari 2005 tot januari 2010 (vanwege Rabo-Netspar)
  • lid WRR (Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid), van 1 januari 2008 tot oktober 2011
  • hoogleraar persoonlijke financiële planning, Universiteit van Tilburg, vanaf januari 2010
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 9 juni 2015

activiteiten

opvallend stemgedrag
  • Stemde in 2015 als enige van haar fractie tegen het wetsvoorstel Wet natuurbescherming
  • Stemde in 2017 als enige van haar fractie tegen de wetsvoorstellen Wet grondgebonden groei melkveehouderij en wet invoering stelsel van fosfaatrechten

wetenswaardigheden

woonplaats
Amsterdam

publicaties/bronnen

publicaties
  • "Essays on inflation, unemployment and central banking" (dissertatie, 1996)
  • "Geld en gevoel" (2002)
  • "Geld en geluk" (2004)
  • "Een jaar uit het leven van een gevoelseconoom" (2008)
  • "Alles draait om geld" (2010)
  • vele artikelen over het bankwezen, financieel gedrag, financieel toezicht, gezondheidspreventie en pensioenen

uitgebreide versie

uitgebreide versie
Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding, wetenswaardigheden etc. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft. reageer

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.