Drs. A.M.C. (Anne-Marie) Mineur

foto Drs. A.M.C. (Anne-Marie) Mineurvergrootglas

Anne-Marie Mineur (1967) is sinds 1 juli 2014 lid van het Europees Parlement voor de SP. Mevrouw Mineur is lid van de commissie internationale handel. Zij was medewerker van een sociale-werkvoorzieningsbedrijf en is fractievoorzitter van de SP in Provinciale Staten van Utrecht. Eerder was zij raadslid in De Bilt en betrokken bij onderzoek naar verwijzing binnnen teksten met behulp van de computer.

SP
in de periode 2014-heden: lid Europees Parlement

voornaam (roepnaam)

(Anne-Marie)

personalia

geboorteplaats en -datum
Oss, 14 mei 1967

partij/stroming

partij(en)
SP (Socialistische Partij), vanaf 2003

fractie Europees Parlement
Confederale fractie Europees Unitair Links/Noord Groen Links

hoofdfuncties en beroepen

  • onderzoeker DFKI (Duits Onderzoeksinstituut voor Kunstmatige Intelligentie) te Saarbrücken, van september 1996 tot september 1997
  • onderzoeker (Rijks)universiteit Utrecht, van januari 1998 tot november 2004
  • postdoctoraal onderzoeker Rijksuniversiteit Groningen, van november 2005 tot oktober 2007
  • docent informatiekunde, Rijksuniversiteit Groningen, van oktober 2006 tot januari 2007
  • lid gemeenteraad van De Bilt, van april 2006 tot juni 2012
  • lid Provinciale Staten van Utrecht, van 11 maart 2011 tot 1 juli 2014
  • medewerker beleid en communicatie "Biga Groep b.v./Sociale Werkvoorziening", van mei 2012 tot 1 januari 2013
  • lid Europees Parlement, vanaf 1 juli 2014

activiteiten

als Europarlementariër


op het gebied van de EU
  • werd bij de Europese verkiezingen 2014 met voorkeurstemmen gekozen. Zij kreeg ruim 52.000 stemmen
  • schaduwrapporteur voor de strategie mbt de bescherming en handhaving van intellectueel eigendomrecht in derde landen
  • schaduwrapporteur bij de handelsovereenkomst tussen Canada en de EU (CETA)
  • schaduwrapporteur bij enkele voorstellen ter regulering van de handel in dieren

wetenswaardigheden

woonplaats
De Bilt

uitgebreide versie

uitgebreide versie
Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding, wetenswaardigheden etc. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft. reageer

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.