Drs. R. (Ronald) Vuijk

foto Drs. R. (Ronald) Vuijkvergrootglas Ronald Vuijk (1965) is vanaf 8 november 2012 lid van de Tweede Kamer voor de VVD. Hij was sinds 2011 wethouder in de gemeente Midden-Delfland. Eerder was hij fractievoorzitter van de VVD in de gemeenteraad en in 2005-2010 wethouder van economische zaken in Delft. Hij is verder consultant en partner bij Change Management Consultants te Haarlem. De heer Vuijk is defensiewoordvoerder van zijn fractie.

VVD
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer

voornaam (roepnaam)

Ronald (Ronald)

personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 22 oktober 1965

partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 2001

hoofdfuncties

  • peletonssergeant, derde peleton, Infanterie Beveiligingscompagnie Hooghalen, van januari 1985 tot mei 1990 (schietinstructeur lichte wapens) 
  • juridisch beleidsmedewerker, Provincie Drenthe, van mei 1993 tot mei 1997 
  • juridisch medewerker, Telemarketing Oost-Nederland, van augustus 1994 tot mei 1995 
  • juridisch beleidsmedewerker, gemeente Nunspeet, van mei 1995 tot mei 1997 
  • secretaris Nederlandse Juweliers- en Uurwerkenbranche, van februari 1997 tot maart 1999 
  • secretaris MKB-Nederland, regio Rotterdam, van maart 1999 tot maart 2001 
  • programmaleider 'Nederland gaat digitaal' "Stichting Syntens", van maart 2001 tot juni 2005 (project voor brancheorganisaties en koepelorganisaties) 
  • lid gemeenteraad van Delft, van 14 maart 2002 tot 2 juni 2005 
  • wethouder (van economie en kennisstad, vastgoed en grondzaken, publieke dienstverlening, ICT en gemeentelijke huisvesting) van Delft, van 2 juni 2005 tot april 2010 
  • lid gemeenteraad van Delft, van 16 maart 2006 tot 25 april 2006 
  • lid gemeenteraad van Delft, van 11 maart 2010 tot 1 juli 2011 
  • eigenaar "International Consultancy Delft", vanaf mei 2010 
  • partner en consultant, CMC Haarlem (Change Management Consultants) te Haarlem, vanaf september 2010 
  • wethouder (van financiën, openbare werken en wijkbeheer, groenbeheer, milieu, water, vuilinzameling, riolering, energie, waterbedrijf, deregulering en verkeer en vervoer) van Midden-Delfland, van 5 juli 2011 tot 11 december 2012 
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 8 november 2012 

partijpolitieke functies

overzicht
  • trainer en beoordelaar, Haya van Somerenstichting, vanaf 2009 

vorige
  • fractievoorzitter VVD gemeenteraad van Delft, van maart 2002 tot juni 2005 
  • lid VVD-programmacommissie Provinciale Statenverkiezingen Zuid-Holland, 2005 
  • lid VVD-programmacommissie gemeenteraadsverkiezingen Delft, 2005 
  • lid commissie leidraad gemeenteraadsverkiezingen, VVD-Bestuurdersvereniging, 2008 
  • lid VVD-programmacommissie gemeenteraadsverkiezingen Delft, 2009 
  • lid VVD-programmacommissie Provinciale Statenverkiezingen Zuid-Holland, 2010 
  • vicefractievoorzitter VVD gemeenteraad van Delft, van maart 2010 tot juli 2011 

lijsttrekkerschap etc.
  • lijsttrekker VVD gemeenteraadsverkiezingen in Delft, 2006 en 2010 

nevenfuncties

huidige
  • lid bestuur Bob- en Sleebond Nederland, vanaf juni 2003 

vorige
  • lid Nationale Winkelraad, MKB-Nederland, van 1997 tot 1999 
  • lid algemeen en dagelijks bestuur, Stadsgewest Haaglanden, van maart 2002 tot juli 2011 
  • lid dagelijks bestuur Bedrijvenschap Harnaschpolder, van 2005 tot 2010 
  • lid bestuur Stichting Centrum Management Delft, van 2005 tot 2010 
  • lid Raad van Commissarissen Zuid-Hollands Investeringsfonds B.V., van 2006 tot 2010 
  • advisor, Advisory Board of the Technopolicy Network, van 2006 tot 2010 
  • lid bestuur Stichting West-Holland Foreign Investment Agency, van 2006 tot 2010 
  • lid bestuur Stichting Delft Kennisstad, van 2006 tot 2010 
  • lid Lisbon Monitoring Platform, Comité van de Regio's, van 2006 tot 2010 
  • lid bestuur Stichting TwentyTwenty, van 2007 tot 2010 
  • voorzitter Steering Committee TRBA (Transatlantic Research and Business Accelerator), van 2007 tot 2010 
  • lid bestuur Stichting Kennisalliantie, van 2007 tot 2010 
  • lid Raad van Commissarissen N.V. Science Port Holland, van 2008 tot 2010 
  • voorzitter Vereniging "Stad Water Land", van 2008 tot 2010 
  • lid dagelijks bestuur afvalverwijderaar "Avalex", van juli 2011 tot 2012 

opleiding

voortgezet onderwijs
  • m.a.v.o.-3 
  • m.a.v.o.-4 
  • collequium doctum 

academische studie
  • Nederlands recht: juridische bestuurswetenschappen, Rijksuniversiteit Groningen 

overige opleidingen
  • diverse partijcursussen 

wetenswaardigheden

woonplaats
Delft

e-mailadres
r.vuijk@tweedekamer.nl

verenigingen, sociëteiten, genootschappen etc.
  • lid Groninger Studentenroeivereniging "Aegir" (in studententijd) 
  • lid Vereniging voor Bestuurskunde 
  • lid Nieuwe of Litteraire Sociëteit "De Witte" te 's-Gravenhage 
  • lid Historische Vereniging "Delfia Batavorum" 
  • lid Vrienden van de Delftse Botanische Tuin 

hobby's
roeien, bobslee

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.