Drs. M.E. (Marit) Maij

foto Drs. M.E. (Marit) Maijvergrootglas Marit Maij (1972 is sinds 20 september 2012 lid van de Tweede Kamer voor de PvdA. Zij heeft het grootste deel van haar loopbaan bij het ministerie van Buitenlandse Zaken gezeten, met twee maal een post in het buitenland. In de Kamer is zij woordvoerder Europa en was daarvoor woordvoerder asielbeleid. Sinds februari 2016 is zij fractiesecretaris. Marit Maij is een dochter van oud-CDA-minister en commissaris van de Koningin Hanja Maij.

PvdA
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer

voornamen (roepnaam)

Marit Elisabeth (Marit)

personalia

geboorteplaats en -datum
Apeldoorn, 16 januari 1972

partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

hoofdfuncties en beroepen

  • assistent CDA-fractie Europees Parlement, van 1994 tot 1996
  • beleidsmedewerker humanitaire hulpprogramma's, ministerie van Buitenlandse Zaken, van januari 1997 tot juli 1999
  • tweede secretaris, ambassade Costa Rica, van augustus 1999 tot augustus 2001
  • senior beleidsmedewerker en projectmanager, ministerie van Buitenlandse Zaken, van september 2001 tot augustus 2004
  • politieke raad en secretaris pers en cultuur, Nederlandser ambassade te Beijing, van augustus 2004 tot augustus 2008
  • hoofd afdeling asiel en migratie, ministerie van Buitenlandse Zaken, van september 2008 tot augustus 2009
  • adviseur ministeries van Justitie en Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties, van september 2009 tot augustus 2011
  • hoofd afdeling consulaire zaken en lid management-team, ministerie van Buitenlandse Zaken, van augustus 2011 tot september 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 20 september 2012

activiteiten

als parlementariër
  • Was in 2012-2014 woordvoerder asiel- en migratiebeleid

wetenswaardigheden

woonplaats
's-Gravenhage

uitgebreide versie

uitgebreide versie
Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding, wetenswaardigheden etc. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft. reageer

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.