Drs. C.E. (Corinne) Ellemeet

foto Drs. C.E. (Corinne) Ellemeetvergrootglas

Corinne Ellemeet (1976) is sinds 23 maart 2017 lid van GroenLinks-fractie in de Tweede Kamer. Eerder was zij van 18 november 2014 tot 9 maart 2015 vervanger van Linda Voortman. Mevrouw Ellemeet was adjunct-directeur van cultuurinstelling 'De Westergasfabriek' in Amsterdam en netwerkdirecteur bij een natuur- en milieufederatie. In de Tweede Kamer houdt zij zich bezig met volksgezondheid, welzijn en sport, cultuur en media.

GroenLinks
in de periode 2014-heden: lid Tweede Kamer

voornamen (roepnaam)

Corinne Elisabeth (Corinne)

personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 26 april 1976

opmerkingen over de naam en/of titel
Haar formele achternaam is De Jonge van Ellemeet

partij/stroming

partij(en)
GroenLinks

hoofdfuncties en beroepen

  • senior-beleidsmedewerker, ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport, van 2000 tot 2006
  • adjunct-directeur economisch programmabureau te Amsterdam, van 2006 tot 2009
  • adjunct-directeur commercieel-culturele onderneming "De Westergasfabriek" B.V. te Amsterdam, van mei 2011 tot 1 maart 2014
  • netwerkdirecteur Natuur- en milieufederaties, van 1 maart 2014 tot maart 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 18 november 2014 tot 9 maart 2015
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 23 maart 2017

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 18 november 2014 tot 9 maart 2015 Linda Voortman als Tweede Kamerlid

activiteiten

als parlementariër
  • Bracht in 2015 een initiatiefnota uit over het zorgstelsel ('Zorg in evenwicht. Keuzevrijheid centraal') (34.169)

wetenswaardigheden

woonplaats
Abcoude

predicaten/adellijke titels
  • jonkvrouwe

publicaties/bronnen

literatuur/documentatie
Emilie van Outeren, "Vier maanden Haagse ophef", NRC Handelsblad, 27 februari 2015

uitgebreide versie

uitgebreide versie
Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding, wetenswaardigheden etc. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft. reageer

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.