Drs. T. (Tunahan) Kuzu

foto Drs. T. (Tunahan) Kuzuvergrootglas Tunahan Kuzu (1981) is sinds 20 september 2012 lid van de Tweede Kamer. Tot 14 november 2014 maakte hij deel uit van de PvdA-fractie, nu vormt hij een samen met Selcuk Öztürk een fractie. Zij richtten in 2015 de beweging DENK op. De heer Kuzu is geboren in Istanbul en groeide op in Maassluis. Hij was zelfstandig adviseur publieke sector bij adviesbureau 'Beproefd Recept'. Hij was in 2008-2012 gemeenteraadslid in Rotterdam. In de Tweede Kamer hield hij zich als lid van de PvdA-fractie vooral bezig met beleid op het gebied van GGZ, maatschappelijke opvang, verslavingszorg, armoede en schuldhulpverlening.

PvdA, groep-Kuzu/Öztürk (ex-PvdA)
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

voornaam (roepnaam)

Tunahan (Tunahan)

personalia

geboorteplaats en -datum
Istanbul (Turkije), 5 juni 1981

levensbeschouwing
Islamitisch

partij/stroming

partij(en)
  • PvdA (Partij van de Arbeid), tot november 2014
  • politieke beweging DENK, vanaf februari 2015

lid tussentijds gevormde fractie(s)
fractie Groep-Kuzu/Öztürk, vanaf 14 november 2014

hoofdfuncties en beroepen

  • zorgconsulent, van april 2005 tot maart 2007
  • zelfstandig adviseur gezondheidszorg, PwC (PricewaterhouseCoopers), van april 2007 tot januari 2011
  • lid gemeenteraad van Rotterdam, van 22 mei 2008 tot 27 september 2012
  • zelfstandig adviseur publieke sector, "Beproefd Recept, onderzoek & advies", van januari 2011 tot september 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 20 september 2012
  • fractievoorzitter Groep-Kuzu/Öztürk, Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 18 november 2014

activiteiten

als parlementariër
  • Diende in 2013 een initiatiefwetsvoorstel in over het waarborgen van de beschikbaardheid van geneesmiddelen tegen een redelijke prijs (maximumprijzen en aanscherping rekensystematiek). In 2015 werd Otwin van Dijk (PvdA) medeverdediger en eerste ondertekenaar van het voorstel. (33.703)

wetenswaardigheden

woonplaats
Rotterdam

uitgebreide versie

uitgebreide versie
Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding, wetenswaardigheden etc. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft. reageer

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.