Prof.Dr. P. (Peter) Ester

foto Prof.Dr. P. (Peter) Estervergrootglas Peter Ester (1953) is sinds 7 juni 2011 Eerste Kamerlid voor de ChristenUnie. Hij is lector aan de Hogeschool Rotterdam en directeur van het Kenniscentrum Entrepreneurship & Business Innovation. Eerder was hij onder meer hoogleraar sociologie in Tilburg, directeur van onderzoeksinstituten, gasthoogleraar in de VS en plaatsvervangend kroonlid van de SER. In de Eerste Kamer houdt hij zich bezig met economische zaken, landbouw, sociale zaken en werkgelegenheid, financiën, infrastructuur, milieu en Koninkrijksrelaties.

ChristenUnie
in de periode 2011-heden: lid Eerste Kamer

voornaam (roepnaam)

Peter (Peter)

personalia

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 5 juni 1953

levensbeschouwing
Protestants

partij/stroming

partij(en)
ChristenUnie

hoofdfuncties

  • wetenschappelijk medewerker, IVM (Instituut voor Milieuwetenschappen), Vrije Universiteit te Amsterdam, van 1976 tot 1980 
  • hoofd sociale wetenschappen, IVM, Vrije Universiteit te Amsterdam, van 1980 tot 1984 
  • hoofd onderzoeksafdeling SCP (Sociaal-Cultureel Planbureau), van 1984 tot 1989 
  • hoogleraar sociologie, Katholieke Universiteit Brabant te Tilburg, van mei 1989 tot 1 augustus 2009 
  • directeur IVA (Instituut voor Sociaal-Wetenschappelijk Onderzoek en Advies), van mei 1991 tot 1998 
  • directeur OSA (Organisatie voor Strategisch Arbeidsmarktonderzoek), Institute for Labour Studies, van juni 1999 tot januari 2010 
  • visiting professor "Institute for Social Research", University of Michigan te Ann Arbor, 2000 
  • visiting professor "Institute for Social Research", University of Michigan te Ann Arbor, 2004 
  • fellow en adjunct-professor, "Van Raalte Institute", Hope College (Michigan, Verenigde Staten) 
  • lector arbeidsmarktvraagstukken en directeur Kenniscentrum Entrepreneurship & Business Innovation, Hogeschool Rotterdam, vanaf januari 2010 
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 7 juni 2011 

nevenfuncties

huidige
  • lid bestuur "Van Spaendonk Stichting", vanaf 2009 
  • lid bestuur IAB (Institut für Arbeitsmarkt- und Berufschforschung) te Nurnberg, van 1999 tot 2009 
  • lid redactie "Tijdschift voor Sociologie" 
  • lid bestuur Stichting Nederlands Dagblad 

vorige
  • gasthoogleraar (Fulbright Fellowship) Claremont Graduate School te Los Angelos (Cal., VS), 1981 
  • gasthoogleraar (Fulbright Fellowship) Virginia Ploytechnic Institute and State University te Blacksburg (Vir., VS), 1981 
  • Fullbright-scholar aan Claremont Graduate School, Los Angeles, 1981 
  • voorzitter Openbare Bibliotheek te Tilburg, van 1992 tot 1999 
  • voorzitter Omroep Brabant, van 1993 tot 2001 
  • voorzitter AUMC, van 1994 tot 1998 
  • voorzitter Survey Data, van 1994 tot 1998 
  • lector arbeidsmarktvraagstukken, Hogeschool Rotterdam 
  • fellow ZUMA Mannheim 
  • adviseur Europese Commissie 
  • voorzitter Commissie Maatschappij en Economie, CBS, vanaf 2002 
  • lid bestuur CentERdata, van 2004 tot 2009 
  • lid Commissie Arbeidsparticipatie (Commissie-Bakker), van december 2007 tot juni 2008 
  • lid bestuur Stichting Caribbean Institute for Labor Studies 
  • plaatsvervangend kroonlid SER (Sociaal-Economische Raad), van 15 mei 2009 tot 2011 

opleiding

lager onderwijs
  • Prot.Chr. lagere school "Derde Da Costaschool", Utrecht 

voortgezet onderwijs
  • h.b.s. te Utrecht, tot 1970 

academische studie
  • sociologie, Rijksuniversiteit Utrecht, van 1970 tot 1976 

promotie
  • economische wetenschappen, Erasmus Universiteit Rotterdam, 21 juni 1984 

wetenswaardigheden

woonplaats
Baarn

overige onderscheidingen en prijzen
Hertog Jan, onderscheiding van de provincie Noord-Brabant, 2001

hobby's
  • geschiedenis 
  • Amerika 
  • moderne literatuur 

publicaties/bronnen

publicaties
  • "Consumer behavior and energy conservation: a policy-oriented field experimental study on the effectiveness of behavioral interventions promoting residential energy conservation" (dissertatie, 1984) 
  • Ruim 200 publicaties over arbeidsvraagstukken 

familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd te Ann Arbor (Michigan, 1 augustus 2004

kinderen
1 dochter

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.