A. (Anne) Mulder

foto A. (Anne) Muldervergrootglas Anne Mulder (1969) is sinds 17 juni 2010 lid van de Tweede Kamerfractie van de VVD. Hij was lid van de Haagse gemeenteraad (tevens fractievoorzitter) en werkte als adviseur public affairs bij een Haags adviesbureau. Eerder was hij onder meer ambtenaar bij Financiën en BZK en medewerker van de VVD-Tweede Kamerfractie. De heer Mulder diende als 'blauwhelm' bij de VN-vredesmacht in Bosnië. Hij is in de Tweede Kamer woordvoerder sociale zaken en werkgelegenheid. Verder is hij lid van de parlementaire enquêtecommissie woningcorporaties.

VVD
in de periode 2010-heden: lid Tweede Kamer

voornaam (roepnaam)

Anne (Anne)

personalia

geboorteplaats en -datum
Hoogeveen, 14 december 1969

partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1996

hoofdfuncties en beroepen

  • inspecteur van financiën, directoraat-generaal van de Rijksbegroting, ministerie van Financiën, van 1996 tot 2000 
  • beleidsmedewerker financiën, VVD-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 2000 tot 2004 
  • lid gemeenteraad van 's-Gravenhage, van 14 maart 2002 tot 1 september 2010 
  • beleidsmedewerker Bureau Secretaris-Generaal, ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties, van 2004 tot 1 november 2005 
  • consultant public affairs, "Pauw Sanders Zeilstra Van Spaendonck", van 1 november 2005 tot juni 2010 
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 17 juni 2010 

partijpolitieke functies

vorige
  • lid bestuur VVD, onderafdeling 's-Gravenhage V 
  • fractievoorzitter VVD gemeenteraad van 's-Gravenhage, van april 2006 tot 17 juni 2010 

nevenfuncties

huidige
  • docent-veteraan, Veteranen Instituut, vanaf 2005 (over dienstplichttijd bij Unprofor, Dutchbat III) 
  • gastspreker Landelijk Steunpunt Gastsprekers WOII-heden (Herinneringscentrum Westerbork), vanaf 2008 (over dienstplichttijd bij Unprofor, Dutchbat III) 
  • lid Comité Nederlandse Veteranendag 
  • lid Raad van Advies Stichting "Leef met de Zee" 

vorige
  • buitengewoon ambtenaar van de burgerlijke stand te 's-Gravenhage, van 2002 tot 2013 

afgeleide functies, presidia etc.
  • lid Tijdelijke Commissie Woningcorporaties (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 5 december 2012 tot maart 2013 
  • lid parlementaire enquêtecommissie Woningcorporaties (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 16 april 2013 

opleiding

voortgezet onderwijs
  • v.w.o., "Thorbecke Scholengemeenschap" te Zwolle 

academische studie
  • staatkundige economie, Erasmus Universiteit Rotterdam 
  • studie Universiteit van Stellenbosch (Zuid-Afrika) 

overige opleidingen
  • topkadertraining, Masterclass VVD 's-Gravenhage 

activiteiten

als parlementariër
  • Hij was in 2010-2014 woordvoerder volksgezondheid (geneeskundige zorg, preventie en farmacie) 
  • Bracht in 2012 samen met zijn fractiegenoot Michiel van Veen een initiatiefnota uit over Patiëntveiligheid 

wetenswaardigheden

woonplaats
's-Gravenhage

e-mailadres
a.mulder@tweedekamer.nl

verenigingen, sociëteiten, genootschappen etc.
lid HVV (Haagsche Voetbal Vereeniging) (actief)

militaire dienst
  • dienstplichtig militair (diende in Bosnië bij Unprofor in Dutchbat III) 

publicaties/bronnen

publicaties
"Gekozen! En nu...? Een praktische gids voor gemeenteraadsleden" (2010)

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.