Mr.Drs. H.G.J. (Hanke) Bruins Slot

foto Mr.Drs. H.G.J. (Hanke) Bruins Slotvergrootglas Hanke Bruins Slot (1977) is sinds 17 juni 2010 lid van de Tweede Kamerfractie van CDA. Zij was senior beleidsmedewerker op het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties en stafofficier van de Koninklijke Landmacht. In 2008 was zij onder meer commandant van een panzerhouwitzerdetachement in Afghanistan. In de Tweede Kamer houdt zij zich bezig met geneeskundige zorg, waaronder huisartsen- en ziekenhuiszorg, leefstijl en preventie, en voorts met sportbeleid en veteranenbeleid.

CDA
in de periode 2010-heden: lid Tweede Kamer

voornamen (roepnaam)

Hanke Gerdina Johannette (Hanke)

personalia

geboorteplaats en -datum
Apeldoorn, 20 oktober 1977

partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

hoofdfuncties en beroepen

  • student-assistent Centrum voor Beleid en Management, van 1998 tot september 2000
  • project-assistent Strategisch Gebiedsperspectief Vallei, School of Governance, van oktober 2000 tot juni 2001
  • (senior) beleidsmedewerker afdeling Bestuurlijke Organisatie, ministerie van Binnenlandse Zaken en koninkrijksrelaties, van juni 2001 tot juli 2005 (gemeentelijke herindeling, dualisering provinciebestuur en kwaliteitszorg gemeenten)
  • commandant Vuurmondpeleton Panzerhouwitzer, 11e afdeling der Rijdende Artillerie, van augustus 2007 tot februari 2009
  • commandant Panzerhouwitzerdetachement, Battlegroup 7 te Tarin Kowt (Afghanistan), van juli 2008 tot december 2008 (ISAF-operatie)
  • waarnemend hoofdofficier, toegevoegd aan de directeur Operaties, Staf Commando Landstrijdkrachten, ministerie van Defensie, van februari 2009 tot februari 2010
  • stafofficier Planning en Programmering, Staf Commando Landstrijdkrachten, ministerie van Defensie, van februari 2010 tot juni 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 17 juni 2010

activiteiten

als parlementariër
  • Was in de periode 2010-2012 woordvoerster binnenlands bestuur, lagere overheden, beroepen gezondheidszorg, medisch tuchtrecht, geestelijke gezondheidszorg, jeugdzorg en sport
  • Werd in 2011 medeverdedigster van een in 2010 ingediend initiatiefwetsvoorstel-Eijsink c.s. over de bijzondere zorgplicht voor veteranen (Veteranenwet). Het voorstel werd in 2011 in beide Kamers aangenomen. (32.414)
  • Nam in 2012 de medeverdediging van Sabine Uitslag over van een in 2012 door ChristenUnie, SGP, PvdA en CDA ingediend initiatiefwetsvoorstel over verhoging van de leeftijdsgrenzen in de Drank- en Horecawet en over verankering van preventie en handhaving. Dit voorstel werd in 2013 wet. (33.341)
  • Op haar voorstel werd in 2015 een debat gehouden over het internationaal volgen en registeren van foute artsen
  • Bracht in 2015 een initiatiefnota uit over vrijwilligerswerk ('Vrijwilligers zijn kampioenen') $C 34.369

wetenswaardigheden

woonplaats
Utrecht

uitgebreide versie

uitgebreide versie
Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding, wetenswaardigheden etc. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft. reageer

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.