J.F. (Jesse) Klaver

foto J.F. (Jesse) Klaververgrootglas Jesse Klaver (1986) is sinds 12 mei 2015 fractievoorzitter en politiek leider van GroenLinks. Hij is sedert 17 juni 2010 lid van de Tweede Kamer. Hij was voorzitter van CNV-jongeren en was eerder voorzitter van DWARS, de jongerenorganisatie van GroenLinks. Behalve fractievoorzitter is hij woordvoerder belastingen, buitenlandse handel en ontwikkelingssamenwerking en Europese zaken. Eerder hield de heer Klaver zich onder meer bezig met sociale zaken, financiën, landbouw en onderwijs.

GroenLinks
in de periode 2010-heden: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

voornamen (roepnaam)

Jesse Feras (Jesse)

personalia

geboorteplaats en -datum
Roosendaal (gem. Roosendaal en Nispen), 1 mei 1986

levensbeschouwing
Rooms-Katholiek (opgevoed)

partij/stroming

partij(en)
GroenLinks

hoofdfuncties en beroepen

  • voorzitter CNV-jongeren, van september 2009 tot 17 juni 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 17 juni 2010
  • fractievoorzitter GroenLinks Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 12 mei 2015

partijpolitieke functies

overzicht
  • politiek leider GroenLinks, vanaf 12 mei 2015

vorige
  • voorzitter-organisatie DWARS, jongerenorganisatie van GroenLinks, van december 2006 tot oktober 2007
  • secretaris DWARS, jongerenorganisatie van GroenLinks, van oktober 2007 tot maart 2008
  • voorzitter DWARS, jongerenorganisatie van GroenLinks, van maart 2008 tot augustus 2009
  • lid kandidaatstellingcommissie partijbestuur GroenLinks, 2009
  • lid programmacommissie GroenLinks, Tweede Kamerverkiezingen 2010
  • campagneleider GroenLinks, Tweede Kamerverkiezingen 2012
  • lid programmacommissie GroenLinks, Europese verkiezingen 2014

nevenfuncties

vorige
  • coördinator organisatiecommissie introductiedagen, Academie voor Sociale Studies (Avans Hogeschool) te 's-Hertogenbosch, van 2004 tot 2006
  • voorzitter studentenvereniging "La Divina Commedia", van 2004 tot 2006 (oprichter)
  • voorzitter Stichting Samenwerkende Politieke Jongerenorganisaties, van 2008 tot 2009
  • coördinator Jongeren Kopenhagen Coalitie, 2009 (oprichter)
  • lid algemeen bestuur CNV (Christelijk Nationaal Vakverbond), van 2009 tot 17 juni 2010
  • lid bestuur Christelijk Sociaal Jongerencongres, van 2009 tot 2010
  • lid SER (Sociaal-Economische Raad), van 1 december 2009 tot juni 2010

opleiding

voortgezet onderwijs
  • v.m.b.o., Vrije School, "Michael College" te Prinsenbeek, van 1999 tot 2004

hoger beroepsonderwijs
  • social work (maatschappelijk ondernemen), "Avans Hogeschool" te 's-Hertogenbosch, van 2004 tot 2008

academische studie
  • politicologie: schakelprogramma Europese politiek (niet voltooid), Universiteit van Amsterdam, van 2008 tot 2009

activiteiten

als parlementariër
  • Voor hij fractievoorzitter werd, hield hij zich als Kamerlid vooral bezig met Europese zaken, financiën, landbouw, sociale zaken en onderwijs, cultuur en wetenschap
  • Nam in 2013 de (mede)verdediging van Ineke van Gent over van een door Boris van der Ham en drie anderen ingediend initiatiefvoorstel tot wijziging van de Algemene wet gelijke behandeling in verband met het annuleren van de enkel-feitconstructie. Het wetsvoorstel is door beide Kamers aanvaard. (32.476)
  • Bracht in 2013 samen met Lutz Jacobi (PvdA) en Stientje van Veldhoven (D66) een initiatiefnota uit over voorstellen om de natuurwetgeving te vereenvoudigen, natuur en landschap beter te beschermen en goede omgang met flora en fauna te waarborgen
  • Nam in 2013 het initiatief tot het houden van een hoorzitting over belastingontwijking door multinationals
  • Diende in 2013 een initiatiefwetsvoorstel in om publieke transparantie rondom voedselverspilling bij supermarkten te bevorderen (33.774)
  • Kwam in 2014 met een aanvalsplan 'Kansen voor kinderen voor het vmbo'. Daarin wordt gepleit voor investeringen in het vmbo.

wetenswaardigheden

woonplaats
's-Gravenhage

e-mailadres
j.klaver@tweedekamer.nl

verenigingen, sociëteiten, genootschappen etc.
voorzitter studentenvereniging "La Divina Commedia", van 2004 tot 2006 (oprichter)

hobby's
  • wielrennen, hardlopen
  • theater, film
  • koken

publicaties/bronnen

publicaties
diverse opinieartikelen

literatuur/documentatie
  • Laura van Baars, "Jesse Klaver. Ik geloof wél in het collectief", Trouw, 22 januari 2011
  • Aukje van Roessel, "We laten ons gek maken, vooral door onszelf", De Groene Amsterdammer, 15 december 2011
  • Jan Tromp, "'Het slimste Prinsenkind van GroenLinks", De Volkskrant, 19 februari 2013

familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd, 3 mei 2013

kinderen
1 zoon

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.