Ir. H.J. (Rik) Grashoff

foto Ir. H.J. (Rik) Grashoffvergrootglas Rik Grashoff (1961) is sinds 20 mei 2015 Tweede Kamerlid voor GroenLinks. Eerder was hij dat van 23 november 2010 tot 20 september 2012. Van 3 maart 2013 tot 12 mei 2015 was hij voorzitter van GroenLinks. De heer Grashoff was in 2008-2010 wethouder participatie, cultuur en milieu van Rotterdam. Daarvoor was hij wethouder van onder meer verkeer, ruimtelijke ordening en milieu in Delft. In 2006-2008 was hij duurzaamheidsambassadeur bij woningcorporatie Woonbron. In de Kamer houdt hij zich bezig met financiën, onderwijs, cultuur en wetenschap, natuur en landbouw, buitenlandse zaken en defensie.

GroenLinks
in de periode 2010-heden: lid Tweede Kamer, partijvoorzitter

voornamen (roepnaam)

Hendrik Johannes (Rik)

personalia

geboorteplaats en -datum
Krimpen aan den IJssel, 5 april 1961

partij/stroming

partij(en)
GroenLinks

hoofdfuncties en beroepen

  • constructief ontwerper, "Octatube Spacestructures" te Delft, 1988
  • adviseur bouwtechniek/bouwfysica en technisch beheer, Adviesbureau "De Straat"/Stra.B consultants te Breda/Delft, van 1989 tot 1992
  • projectleider "Budget Bouwmanagement en Projectbegeleiding" te Etten-Leur, van 1992 tot 1995
  • lid gemeenteraad van Delft, van 12 april 1994 tot 25 april 2002
  • rayonmanager dienst openbare werken, gemeente Haarlemmermeer, van 1996 tot 1998
  • wethouder (van ruimtelijke ordening, verkeer, vervoer, vastgoed, milieu, binnenstadsbeleid en (tot 25 april 2002) tevens bouwtoezicht, monumenten en stadsbeheer) van Delft, van maart 1998 tot april 2006
  • lid gemeenteraad van Delft, van 14 maart 2002 tot 25 april 2002
  • zelfstandig adviseur, van mei 2006 tot augustus 2008 (onder meer bestuurlijk adviseur stadsgewest Haaglanden op het gebied van regionale warmtelevering)
  • duurzaamheidsambassadeur, woningcorporatie "Woonbron" te Rotterdam, van september 2006 tot augustus 2008
  • wethouder (van participatie, cultuur en jongerenhoofdstad) van Rotterdam, van 4 september 2008 tot 27 mei 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 november 2010 tot 20 september 2012
  • voorzitter GroenLinks, van 3 maart 2013 tot 12 mei 2015
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 20 mei 2015

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 23 november 2010 tot 12 januari 2011 Mariko Peters als Tweede Kamerlid

activiteiten

als parlementariër
  • In de periode 2010-2012 hield hij zich bezig met landbouw, defensie en openbaar bestuur
  • Diende in 2012 samen met Lutz Jacobi (PvdA) een motie van afkeuring in over het natuurbeleid van staatssecretaris Bleker. Deze motie werd verworpen.
  • Bracht in 2015 samen met Henk van Gerven (SP) en Fatma Koşer Kaya (D66) een initiatiefnota over wei voor de koe uit (34.313)
  • Bracht in 2016 een initiatiefnota uit over weidevogels ('Vogels de Weide Wereld in') (34.530)

wetenswaardigheden

woonplaats
Delft

uitgebreide versie

uitgebreide versie
Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding, wetenswaardigheden etc. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft. reageer

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.