L. (Lucas) Hartong

foto L. (Lucas) Hartongvergrootglas Lucas Hartong (1963) was van 22 juni 2010 tot 1 juli 2014 lid van het Europees Parlement voor de PVV. Hij is opgeleid tot theoloog. Eerder was hij actief voor zijn eigen politieke partij Democratisch Platform Nederland en als bestuurslid van de LPF Zuid-Holland. Hij was werkzaam als webredacteur en sinds juli 2009 fractie-assistent van de PVV in het Europees Parlement. De heer Hartong hield zich in het Europees Parlement met name bezig met de begroting en de controle op de uitgaven.

PVV
in de periode 2010-2014: lid Europees Parlement

voornaam (roepnaam)

Lucas (Lucas)

personalia

geboorteplaats en -datum
Dordrecht, 24 mei 1963

levensbeschouwing
Protestants

partij/stroming

partij(en)
  • LPF (Lijst Pim Fortuyn) 
  • PVV (Partij voor de Vrijheid) 

hoofdfuncties en beroepen

  • radio-journalist 
  • p.r.-medewerker 
  • internetcolumnist 
  • lid Europees Parlement, van 22 juni 2010 tot 1 juli 2014 

partijpolitieke functies

overzicht
  • leider PVV-delegatie Europees Parlement, van 24 maart 2014 tot 1 juli 2014 

vorige
  • secretaris LPF in Zuid-Holland, vanaf 2002 

Europese (parlements)commissies e.d.

  • lid begrotingscommissie, vanaf juni 2010 
  • lid bijzondere commissie beleidsuitdagingen en begrotingsmiddelen voor een duurzame Europese Unie na 2013, van 23 juni 2010 tot 30 juni 2011 
  • lid delegatie voor de betrekkingen met het Koreaanse schiereiland, van juni 2010 tot september 2012 
  • plaatsvervangend lid delegatie voor de betrekkingen met de Volksrepubliek China, van juni 2010 tot 1 juli 2014 
  • plaatsvervangend lid commissie milieubeheer, volksgezondheid en voedselveiligheid, van juni 2010 tot januari 2012 
  • plaatsvervangend lid commissie begrotingscontrole, van januari 2012 tot 1 juli 2014 
  • lid delegatie voor de betrekkingen met de Verenigde Staten, van september 2012 tot 1 juli 2014 

nevenfuncties

huidige
  • bondsraadslid ANWB, van 2010 tot 2013 

opleiding

voortgezet onderwijs
  • gymnasium te Breda 

hoger beroepsonderwijs
  • theologie, Christelijke Hogeschool te Ede, tot 2005 

activiteiten

op het gebied van de EU
  • Stelde met grote regelmaat de uitgaven van de Europese Unie en de onregelmatigheden daarin aan de orde. Hij maakte hierbij goed gebruik van met name sociale media om zijn standpunt voor het voetlicht te brengen. 

wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Hij woont op Goeree-Overflakkee 
  • Verbleef als radio-journalist enige tijd op Aruba, in Cuba en Libië 
  • Studeerde af op een scriptie over de Ierse heilige Patrick 

familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
1 zoon en 1 dochter

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.