Drs. L. (Louis) Bontes

foto Drs. L. (Louis) Bontesvergrootglas

Louis Bontes (1956) was van 17 juni 2010 tot 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamer. Tot 29 oktober 2013 maakte hij deel uit van de PVV-fractie. Hij was onafhankelijk lid en vormde sinds 15 april 2014 een fractie met Joram van Klaveren. Hij was daarvan fractievoorzitter. Van 14 juli 2009 tot 17 juni 2010 was hij lid van het Europees Parlement. De heer Bontes werkte aanvankelijk bij scheepswerven, maar was vervolgens geruime tijd werkzaam bij de politie. De laatste periode daar was hij districtscommandant haven in de veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.

PVV, fractie-Bontes (ex-PVV), groep-Bontes/Van Klaveren (ex-PVV)
in de periode 2009-2017: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK, lid Europees Parlement

voornaam (roepnaam)

Louis (Louis)

personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 28 februari 1956

partij/stroming

partij(en)
  • PVV (Partij voor de Vrijheid), tot 29 oktober 2013
  • VNL (Voor Nederland), van juni 2014 tot april 2015
  • VNL (Voor Nederland), van januari 2016 tot juli 2017

lid tussentijds gevormde fractie(s)
  • fractie lid-Bontes, van 29 oktober 2013 tot 15 april 2014
  • fractie-Bontes/Van Klaveren, van 15 april 2014 tot 23 maart 2017

partij waarop werd gestemd
  • PvdA
  • VVD

hoofdfuncties en beroepen

  • medewerker en meewerkend voorman op diverse scheepswerven (Rijnmondgebied)
  • politie-agent in Rotterdam-Rijnmond
  • inspecteur van politie in Rotterdam-Rijnmond
  • hoofdinspecteur van politie in Rotterdam-Rijnmond
  • districtscommandant Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond (verantwoordelijk voor industriële veiligheid in het haven- en industriegebied van Rotterdam)
  • lid Europees Parlement, van 14 juli 2009 tot 17 juni 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 juni 2010 tot 23 maart 2017
  • fractievoorzitter fractie lid-Bontes, Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 29 oktober 2013 tot 15 april 2014
  • fractievoorzitter fractie-Bontes/Van Klaveren, Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 15 april 2014 tot 23 maart 2017

activiteiten

als parlementariër
  • Diende in 2012 een initiatiefwetsvoorstel in over beperking van de duur van partneralimentatie. Het wetsvoorstel werd in 2014 verworpen. (33.311)
  • Op zijn voorstel werden (dertigleden)debatten gehouden over de pakkans bij misdrijven en over problemen met alarmnummer 112
  • In 2016 verwierp de Tweede Kamer een door hem tegen minister-president Rutte ingediende motie van wantrouwen vanwege het negeren van de uitkomst van het referendum over de goedkeuringswet EU-associatieverdrag met Oekraïne. Alleen SP, PVV, Partij voor de Dieren en 50PLUS stemden voor.

wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Groeide op in Rotterdam-West
  • Zijn vader was havenarbeider (scheepsvloeren leggen)

woonplaats
Hellevoetsluis

publicaties/bronnen

literatuur/documentatie
  • Roelf-Jan Duijn en Frank Hendrikx, "'Ook Geert Wilders is te verslaan'", AD, 19 april 2014
  • Pieter Groenendijk en Tobias den Hartog, "'Ik heb me vanuit de shit opgewerkt'", in: AD, 6 februari 2016

uitgebreide versie

uitgebreide versie
Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding, wetenswaardigheden etc. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft. reageer

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.