H.C.M. (Henk) Krol

foto H.C.M. (Henk) Krolvergrootglas Henk Krol (1950) is sinds 31 december 2014 lid van de Tweede Kamerfractie van 50PLUS, nadat hij vanaf 10 september 2014 Martine Baay al verving, die met ziekteverlof was. Eerder was hij van 20 september 2012 tot 4 oktober 2013 politiek leider en Tweede Kamerlid voor 50PLUS. De heer Krol is oprichter en hoofdredacteur van 'De Gay Krant' en een bekend voorvechter van homorechten. Zo zette hij zich in voor opstelling van het burgerlijk huwelijk en nam hij mede het initiatief voor Roze Maandag op de Tilburgse kermis. Henk Krol was eerder voorlichter van de VVD-Tweede Kamerfractie en in 2011-2012 lid van Provinciale Staten van Noord-Brabant. In 2014 was hij raadslid in Eindhoven.

50PLUS, 50PLUS/Baay-Timmerman
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

voornamen (roepnaam)

Henricus Cornelis Maria (Henk)

personalia

geboorteplaats en -datum
Tilburg, 1 april 1950

partij/stroming

partij(en)
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1977
  • 50PLUS
  • Ouderen Appèl (lokale partij in Eindhoven)

lid tussentijds gevormde fractie(s)
fractie-50PLUS/Baay, van 10 september 2014 tot 31 december 2014

hoofdfuncties en beroepen

  • medewerker/redacteur VPRO-radio, vanaf 1969
  • medewerker/redacteur TROS-radio en televisie (redactie theaterprogramma "Coulissen" en eindredacteur-presentator tv-programma "Van Beroep"), vanaf 1969
  • wekelijks kunst- en theaterprogramma bij twee regionale omroepen
  • hoofdredacteur "De Gaykrant", van december 1979 tot maart 2013
  • voorlichter VVD-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 1978 tot 1985
  • manager public relations, ITT Europe, van 1985 tot 1988
  • algemeen directeur BPG (Best Publishing Group)
  • lid Provinciale Staten van Noord-Brabant, van 10 maart 2011 tot september 2012
  • fractievoorzitter 50PLUS, Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 13 september 2012 tot 4 oktober 2013
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 2012 tot 4 oktober 2013
  • lid gemeenteraad van Eindhoven, van 27 maart 2014 tot 1 januari 2015
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 10 september 2014
  • fractievoorzitter 50PLUS/Baay, Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 10 september 2014

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 10 september tot 1 december 2014 Martine Baay als Tweede Kamerlid

activiteiten

als parlementariër
  • Op zijn voorstel werden in 2015 en 2016 dertigledendebatten gehouden van de koopkrachtontwikkeling voor ouderen

wetenswaardigheden

woonplaats
Eindhoven

uitgebreide versie

uitgebreide versie
Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding, wetenswaardigheden etc. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft. reageer

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.