J.A. (John) Jorritsma

foto J.A. (John) Jorritsmavergrootglas John Jorritsma (1956) is sinds 16 mei 2008 Commissaris van de Koning(in) in Fryslân. Hij was burgemeester van Cranendonck en directeur van de Brabantse Ontwikkelings Maatschappij. Eerder werkte hij in ambtelijke functies bij diverse gemeenten, onder meer als gemeentesecretaris van Loenen en van Sint-Oedenrode. De heer Jorritsma is lid van de VVD.

in de periode 2008-heden: Commissaris van de Koning(in)

voornamen (roepnaam)

Johannes Arnoldus (John)

personalia

geboorteplaats en -datum
Bolsward, 16 september 1956

levensbeschouwing
Rooms-Katholiek

partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

hoofdfuncties en beroepen

  • ambtenaar afdeling stadontwikkeling, gemeente Amersfoort, van 1976 tot 1979
  • ambtenaar afdeling algemene zaken, gemeente Hoevelaken, van 1979 tot 1981
  • staffunctionaris College van B&W/projectorganisatie, gemeente Leusden, van 1981 tot 1984
  • hoofd afdeling Algemeen Bestuur/Economische Zaken, gemeente Leusden, van 1984 tot 1987
  • gemeeentesecretaris van Loenen aan de Vecht, van 1987 tot 16 september 1991
  • gemeentesecretaris van Sint Oedenrode, van 16 september 1991 tot 1 januari 1997
  • lid Provinciale Staten van Noord-Brabant, van 1994 tot 1998
  • burgemeester van Cranendonck, van 1 januari 1997 tot 16 september 2002 (gemeente ontstaan na samenvoeging van de gemeenten Budel en Maarheeze)
  • directeur BOM (Brabantse Ontwikkelings Maatschappij), van september 2002 tot mei 2008 (tevens van Stimulus Venture Capital Fund (SVCF) en BOM bedrijventerreinen B.V.)
  • Commissaris van de Koning (tot 30 april 2013 'van de Koningin') in Fryslân, vanaf 16 mei 2008

wetenswaardigheden

woonplaats
Tytsjerk

uitgebreide versie

uitgebreide versie
Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding, wetenswaardigheden etc. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft. reageer

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.