D. (Düzgün) Yildirim

foto D. (Düzgün) Yildirimvergrootglas Als SP'er gekozen Eerste Kamerlid, dat na royement een onafhankelijke fractie vormde. Hij werd in 2007 met voorkeurstemmen gekozen via de lijst van de SP en claimde zijn recht om de zetel te behouden. Daarvoor was hij fractievoorzitter van de SP in Provinciale Staten van Overijssel, een fractie die in belangrijke mate had bijgedragen aan zijn verkiezing tot senator. Werkte als beleidsadviseur bij diverse grote gemeenten en als adviseur van de Politie-academie. Richtte na zijn breuk met de SP de partij Solidara op. Van Turkse afkomst. Had met wat moeizaam uitgesproken speeches een beperkte rol in de Senaat.

SP, fractie-Yildirim
in de periode 2007-2011: lid Eerste Kamer

voornaam (roepnaam)

Düzgün (Düzgün)

personalia

geboorteplaats en -datum
Dersim (Turkije), 18 augustus 1963

partij/stroming

partij(en)
  • PvdA (Partij van de Arbeid), tot 2002
  • SP (Socialistische Partij), tot 8 september 2007 (geroyeerd)
  • Solidara, vanaf 8 oktober 2007

lid tussentijds gevormde fractie(s)
fractie-Yildirim, van 25 september 2007 tot 7 juni 2011

hoofdfuncties en beroepen

  • productiemedewerker vleesverwerkingsfabriek
  • consulent Arbeidsbureau te 's-Gravenhage
  • onderwijskundige bij het Landelijk Orgaan Voor de Levensmiddelen Industrie
  • beleidscoördinator gemeente Utrecht
  • beleidsadviseur bestuursdienst gemeente Rotterdam, van 2000 tot 2006
  • lid Provinciale Staten van Overijssel, van 20 maart 2003 tot 10 maart 2011
  • beleidsadviseur Politieacademie te Apeldoorn
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 12 juni 2007 tot 7 juni 2011
  • fractievoorzitter (eenmansfractie), fractie-Yildirim Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 25 september 2007 tot 7 juni 2011

wetenswaardigheden

woonplaats
Zwolle

uitgebreide versie

uitgebreide versie
Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding, wetenswaardigheden etc. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft. reageer

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.