B. (Barry) Madlener

foto B. (Barry) Madlenervergrootglas Barry Madlener (1969) is sinds 20 september 2012 lid van de Tweede Kamer voor de PVV. Hij was van 14 juli 2009 tot 20 september 2012 lid van het Europees Parlement voor de PVV. In de periode 30 november 2006-14 juli 2009 was hij al eerder Tweede Kamerlid. De heer Madlener is makelaar en was in de periode 2002-2007 gemeenteraadslid van Leefbaar Rotterdam. Bij de Europese verkiezingen van 2009 was hij lijsttrekker van de PVV. In de Tweede Kamer houdt hij zich bezig met Europese zaken, pensioenen en AOW, en verkeer en milieu.

PVV
in de periode 2006-heden: lid Tweede Kamer, lid Europees Parlement

voornaam (roepnaam)

Barry (Barry)

personalia

geboorteplaats en -datum
Leiden, 6 januari 1969

partij/stroming

partij(en)
  • Leefbaar Rotterdam (lokale partij) 
  • PVV (Partij voor de Vrijheid) 

hoofdfuncties

  • makelaar, eigenaar Erasmus Makelaardij, tot 2008 
  • lid gemeenteraad van Rotterdam, van 14 maart 2002 tot 1 juli 2007 
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 november 2006 tot 14 juli 2009 
  • lid Europees Parlement, van 14 juli 2009 tot 20 september 2012 
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 20 september 2012 

partijpolitieke functies

overzicht
  • lid PVV-kandidaatstellingscommissie Eerste Kamer, vanaf juli 2014 

vorige
  • leider PVV-delegatie Europees Parlement, van juli 2010 tot 20 september 2012 

Europese (parlements)commissies e.d.

  • lid commissie buitenlandse zaken 
  • plaatsvervangend lid commissie economische en monetaire zaken 
  • lid delegatie gemengde parlementaire commissie EU-Turkije 

opleiding

voortgezet onderwijs
  • h.a.v.o. 

hoger beroepsonderwijs
  • opleiding makelaardij 

wetenswaardigheden

algemeen
  • Tijdens de formatie-onderhandelingen in 2010 was hij secondant van PVV-leider Geert Wilders 

uit de privésfeer
Groeide op in Oostvoorne

woonplaats
Rockanje

e-mailadres
b.madlener@tweedekamer.nl

familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
samenwonend

kinderen
1 zoon

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.