A.J.M. (Ton) Heerts

foto A.J.M. (Ton) Heertsvergrootglas Uit Twente afkomstige vakbondsman en beroepsmilitair die drieënhalf jaar Tweede Kamerlid was voor de PvdA. Begon zijn loopbaan bij de Koninklijke Marechaussee en trad daarna in dienst van de vakbond. Was voor CNV-bestuurder, voorzitter van de Algemene Federatie van Militair Personeel en bestuurder (vicevoorzitter) van de vakcentrale FNV. In de Kamer aanvankelijk hield hij zich aanvankelijk vooral bezig met sociale zaken en financiën. Na het vertrek van Aleid Wolfsen werd hij justitiewoordvoerder. Sinds 2011 is hij directeur van het Nationaal Fonds voor Vrijheid en Veteranen. In juni 2012 werd hij voorzitter van de van 'de VakBeweging' en daarna vam de FNV. Dat bleef hij tot mei 2016

PvdA
in de periode 2006-2010: lid Tweede Kamer

voornamen (roepnaam)

Antonius Joseph Maria (Ton)

personalia

geboorteplaats en -datum
Tubbergen, 12 december 1966

partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf juni 2006

hoofdfuncties en beroepen

  • lid opsporingseenheid, Koninklijke Marechaussee, van juli 1986 tot juli 1989 (hield zich bezig met strafrechtelijke onderzoeken)
  • leidinggevende Operationele Eenheid in Wezep, Koninklijke Marechaussee, van juni 1991 tot 1997
  • lid algemeen bestuur CNV (Christelijk Nationaal Vakverbond), van 1993 tot 2000
  • voorzitter AFMP (Algemene Federatie van Militair Personeel), van juni 2000 tot januari 2003
  • secretaris federatiebestuur FNV (portefeuille: arbeidsmarkt, sociale zekerheid, gezondheidszorg, uitkeringsgerechtigden en ouderen, en kwaliteit van de arbeid), van 1 juni 2003 tot 2005
  • vicevoorzitter FNV (Federatie Nederlandse Vakbeweging), van mei 2005 tot november 2006
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 november 2006 tot 17 juni 2010
  • directeur Nationaal Fonds voor Vrijheid en Veteranenzorg (V-fonds), vanaf 1 februari 2011
  • interim-voorzitter FNV (Federatie Nederlandse Vakbeweging), van 23 juni 2012 tot 1 juni 2013
  • voorzitter FNV (Federatie Nederlandse Vakbeweging), van 1 juni 2013 tot 1 mei 2016

activiteiten

als parlementariër
  • Nam in 2008 van Aleid Wolfsen de medeverdediging over van een initiatiefwetsvoorstel over het opheffen van de strafrechtelijke immuniteit van publiekrechtelijke personen. Hierdoor moeten ook de overheid en ambtenaren strafrechtelijk aansprakelijk kunnen worden gesteld voor overtreding van wet- en regelgeving. (30.538)
  • Voerde in 2009, als vervanger van zijn fractiegenoot Paul Tang, het woord bij de algemene financiële beschouwingen

opvallend stemgedrag
  • In 2009 stemden hij en Paul Kalma als enigen van hun fractie vóór een (verworpen) motie-Kant om wetsvoorstellen over de AOW-leeftijd pas na nieuwe verkiezingen te behandelen

wetenswaardigheden

woonplaats
Apeldoorn

uitgebreide versie

uitgebreide versie
Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding, wetenswaardigheden etc. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft. reageer

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.