Dr. A.H.G. (Alexander) Rinnooy Kan

foto Dr. A.H.G. (Alexander) Rinnooy Kanvergrootglas Alexander Rinnooy Kan (1949) is sinds 9 juni 2015 Eerste Kamerlid voor D66. Hij was lector en hoogleraar aan de Erasmus Universiteit Rotterdam. In 1986-1989 was hij rector-magnificus van die universiteit. In 1991 stapte hij over naar het VNO (later VNO/NCW). Werd in 1996 bestuurder van de ING Groep en leidde later ook een commissie die ingrijpende herziening van het omroepbestel voorstelde. De heer Rinnooy Kan was in 2006-2012 SER-voorzitter en is nu universiteitshoogleraar in Amsterdam. Hij is voorzitter van de vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid en houdt zich verder onder meer bezig met financieel-economische zaken.

D66
in de periode 2006-heden: lid Eerste Kamer, voorzitter SER

voornamen (roepnaam)

Alexander Hendrik George (Alexander)

personalia

geboorteplaats en -datum
Scheveningen (gem. 's-Gravenhage), 5 oktober 1949

partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66)

hoofdfuncties en beroepen

  • onderzoeksassistent Wiskundig Instituut, Rijksuniversiteit Leiden, van 1969 tot 1972
  • wiskundig medewerker "Spectrum Encyclopedia", van 1972 tot 1973
  • wetenschappelijk medewerker wiskunde en statistiek, Technische Hogeschool Delft, van 1973 tot 1977
  • lector operationeel onderzoek, Erasmus Universiteit Rotterdam, van 1977 tot 1 januari 1980
  • hoogleraar operationeel onderzoek, Erasmus Universiteit Rotterdam, van 1 januari 1980 tot 1 januari 1991 (na vervallen onderscheid lector/hoogleraar)
  • directeur Econometrisch Instituut, Erasmus Universiteit Rotterdam, van 1983 tot 1986
  • rector magnificus, Erasmus Universiteit Rotterdam, van 1986 tot 1989
  • voorzitter VNO (Verbond van Nederlandse Ondernemingen), van 1 januari 1991 tot 1 januari 1995
  • voorzitter VNO-NCW, van 1 januari 1995 tot juni 1996
  • lid Raad van Bestuur N.V. ING Groep, van 1 september 1996 tot 1 augustus 2006
  • voorzitter SER (Sociaal-Economische Raad), van 1 augustus 2006 tot 1 september 2012
  • hoogleraar policy analysis in the private and public sector, Amsterdam Business School, Universiteit van Amsterdam, van 1 september 2007 tot 1 september 2012 (onbezoldigd)
  • universiteitshoogleraar economie en bedrijfskunde, Universiteit van Amsterdam, vanaf 1 september 2012
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 9 juni 2015

wetenswaardigheden

niet-aanvaarde politieke functies
  • minister van Economische Zaken, augustus 1994 (geweigerd)
  • minister van Economische Zaken, augustus 1998 (geweigerd)

woonplaats
Aerdenhout

publicaties/bronnen

publicaties
  • "Machine scheduling problems: classification, complexity and computations" (dissertatie, 1976)
  • "Voorzitter! De kunst van voorzitten zonder hamer" (met Gerdi Verbeet, 2014)
  • "Redelijk radicaal. Vijftig jaar D66" (red. met Thom de Graaf, 2016)
  • vele artikelen in kranten, tijdschriften en vakbladen

literatuur/documentatie
  • E. Jorritsma, "Zijn verstand is ook zijn valkuil", NRC Handelsblad, 28 november 2005
  • Michèle de Waard, "'Ik kwam en vertrek als optimist'", SER-Magazine, oktober 2012

uitgebreide versie

uitgebreide versie
Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding, wetenswaardigheden etc. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft. reageer

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.