H.F.M. (Gonny) van Oudenallen

foto H.F.M. (Gonny) van Oudenallenvergrootglas Amsterdamse, die in de korte tijd dat zij in de Kamer zat veel aandacht trok. Is eigenares van een reclamestudio in Amsterdam en zat voor de lokale partij Mokum Mobiel in de gemeenteraad. In 2003 was zij nummer acht op de LPF-kandidatenlijst, maar viel zij buiten de boot omdat Nawijn met voorkeurstemmen werd gekozen. Kwam in juli 2006 alsnog in de Kamer. Vanwege een lokale affaire rond declaraties wilde de LPF-fractie haar niet in haar midden opnemen en werd zij onafhankelijk lid. Viel op door haar onbevangen en onconventionele optreden, maar ook omdat zij minister Hoogervorst niet herkende tijdens het vragenuur.

fractie-Van Oudenallen (ex-LPF)
in de periode 2006: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

voornamen (roepnaam)

Hillegonda Francisca Maria (Gonny)

personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 31 januari 1957

levensbeschouwing
Rooms-Katholiek (opgevoed)

opmerkingen over de naam en/of titel
  • Op de kandidatenlijst in 2003 vermeld als H.F.M. Koster
  • Haar achternaam werd in januari 2004 gewijzigd van 'Koster' in 'Van Oudenallen' (de familienaam van haar moeder)

partij/stroming

partij(en)
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), van 1990 tot 1993
  • Mokum Mobiel'99 (later Mokum Mobiel, Partij van de Burger), van 1993 tot 2006 (lokale partij in Amsterdam)
  • LPF (Lijst Pim Fortuyn), van 2003 tot 2006
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf december 2006

lid tussentijds gevormde fractie(s)
fractie Groep-Van Oudenallen, van 7 juli 2006 tot 30 november 2006

hoofdfuncties en beroepen

  • stewardess bij KLM en Martinair
  • producer en presentator diverse lokale radio- en tv-programma's (Surinaamse Omroep in Amsterdam)
  • eigenaar reclamestudio 'Dreams Come True' te Amsterdam, vanaf 1987
  • reclamemaker, ondernemer, binnenhuisarchitectuuradviseur
  • lid gemeenteraad van Amsterdam, van april 1998 tot 16 maart 2006
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 7 juli 2006 tot 30 november 2006
  • fractievoorzitter fractie Groep-Van Oudenallen (eenvrouwsfractie), Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 7 juli 2006 tot 30 november 2006

activiteiten

als parlementariër
  • Een door haar ingediend (en aangenomen) amendement op het belastingplan 2007 leidde tot een verhoging van een aantal van de in de Successiewet 1956 opgenomen vrijstellingen van successierecht voor verkrijgingen uit een nalatenschap door (achter)kleinkinderen en (over)grootouders
  • Maakte zich sterk voor de versnelde komst van een tweede zeesluis bij IJmuiden

wetenswaardigheden

woonplaats
Amsterdam

uitgebreide versie

uitgebreide versie
Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding, wetenswaardigheden etc. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft. reageer

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.