Dr. P.H. (Pieter) Omtzigt

foto Dr. P.H. (Pieter) Omtzigtvergrootglas Pieter Omtzigt (1974) is sinds 26 oktober 2010 lid van de Tweede Kamerfractie van het CDA. Eerder was hij dat van 3 juni 2003 tot 17 juni 2010. In 2012 werd hij met voorkeurstemmen herkozen. De heer Omtzigt studeerde economie en statistiek in Exeter en Rome en promoveerde in 2003 in Florence op een proefschrift, getiteld 'Essays on cointegration'. Daarnaast was hij actief bij de jongerenorganisatie van het CNV. De heer Omtzigt is financieel woordvoerder. Eerder hield hij zich onder meer bezig met belastingen, pensioenen en toeslagen.

CDA
in de periode 2003-heden: lid Tweede Kamer

voornamen (roepnaam)

Pieter Herman (Pieter)

personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 8 januari 1974

levensbeschouwing
Rooms-Katholiek

opmerkingen over de naam en/of titel
P.H. Omtzigt (voerde geen titel omdat zijn Engelse studie in Nederland niet was herkend en hij geen MA had gedaan)

partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 2000

hoofdfuncties en beroepen

  • onderzoeker Universiteit van Insubrië (Varese, Italië), van november 2000 tot 1 november 2002
  • post-doctoraal onderzoeker aan de Universiteit van Amsterdam, van 1 november 2002 tot 3 juni 2003
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 juni 2003 tot 17 juni 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 26 oktober 2010

activiteiten

als parlementariër
  • Was in 2004 samen met Margreeth Smilde woordvoerder van zijn fractie bij de behandeling van de wetsvoorstellen Zorgverzekeringswet en Wet op de zorgtoeslag
  • Interpelleerde op 29 juni 2011 minister Schippers over het Elektronisch Patiënten Dossier (EPD) (32.832)
  • Bracht in 2012 een initiatiefnota uit over de zorgwekkende situatie van het Mor Gabriel-klooster en de Aramees sprekende Christenen in Turkije (33.195)
  • Een door hem ingediende motie van wantrouwen tegen staatssecretaris Weekers vanwege diens antifraudebeleid werd op 15 mei 2013 verworpen. Vóór de motie stemden de fracties van CDA, D66, SP, PVV, GroenLinks, Partij voor de Dieren en 50PLUS.
  • Bracht in 2013 een initiatiefnota uit over (financiële) derivatengebruik (33.741)
  • Bracht in 2014 een initiatiefnota uit over een gele-kaartprocedure over het Nederlandse pensioenstelsel (33.933)
  • Bracht in 2015 een initiatiefnota uit over de accijnsopbrengsten (34.135)
  • Diende in 2015 samen met Agnes Mulder een initiatiefnota in over late betalingen ('Leverancierskrediet na twee maanden niet langer gratis') (34.172)
  • Op zijn voorstel werden dertigledendebatten gehouden over onder meer ontwijking van belastingen (belastingnomaden) en de sterk gedaalde dieselverkoop

wetenswaardigheden

woonplaats
Enschede

uitgebreide versie

uitgebreide versie
Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding, wetenswaardigheden etc. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft. reageer

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.