Dr. Y.J. (Eddy) van Hijum

foto Dr. Y.J. (Eddy) van Hijumvergrootglas Eddy van Hijum (1972) was van 2 september 2003 tot 12 november 2014 Tweede Kamerlid voor het CDA. Sinds 2014 is hij gedeputeerde van Overijssel. In 2015 was hij CDA-lijsttrekker bij de Statenverkiezingen in Overijssel. Hij was eerder werkzaam als adviseur op het gebied van bestuurlijke organisatie bij PriceWaterhouse Coopers en KPMG en onderzoeker op het gebied van waterbeheer. Tevens was hij gemeenteraadslid (voorzitter van de CDA-raadsfractie) in Zwolle. De heer Van Hijum was in de Tweede Kamer woordvoerder verkeer, sociale zaken en in 2012-2014 financieel woordvoerder In 2010-2012 was hij fractiesecretaris en lid van het Kamerpresidium.


CDA
in de periode 2003-2014: lid Tweede Kamer

voornamen (roepnaam)

Yde Johan (Eddy)

personalia

geboorteplaats en -datum
Delft, 17 april 1972

levensbeschouwing
Protestants

partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

hoofdfuncties en beroepen

  • werkzaam bij "Infram" B.V., projecten voor de provincie Overijssel op het gebied van waterhuishouding, van 1995 tot 1997
  • onderzoeker Universiteit Twente (promotie-onderzoek naar de bestuurlijke organisatie en de bekosting van de watersector in Nederland), van 1997 tot 2001 (tevens docent en stagebegeleider)
  • senior consultant en manager, "PriceWaterhouse Coopers" en "KPMG", advisering van gemeenten, provincies, waterschappen e.d. op het gebied van bestuurlijke structuur, samenwerking, organisatieontwikkeling, management en bedrijfsvoering, van 2001 tot 2003
  • lid gemeenteraad van Zwolle, van 14 april 1998 tot 1 september 2003
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 2 september 2003 tot 12 november 2014
  • lid Gedeputeerde Staten (belast met economie, toerisme en recreatie, energie, personeel en organisatie) van Overijssel, van 12 november 2014 tot 20 mei 2015
  • lid Provinciale Staten van Overijssel, van 26 maart 2015 tot 20 mei 2015
  • lid Gedeputeerde Staten (belast met economie, financiën, deelnemingen en Techbase Twente) van Overijssel, vanaf 20 mei 2015

activiteiten

als parlementariër
  • Was in de periode 2003-2006 woordvoerder verkeer (openbaar vervoer) en in 2010-2012 woordvoerder sociale zekerheid, inkomensbeleid, ontslagrecht, arbeidsparticipatiebeleid en kinderopvang.
  • Voerde in 2012, 2013 en 2014 namens zijn fractie het woord bij de algemene financiële beschouwingen
  • Diende in 2010 samen met Fatma Koser Kaya (D66) een initiatiefwetsvoorstel in over normalisering van de rechtspositie van ambtenaren (32.550)
  • Diende in 2011 samen met Ineke van Gent (GL) een initiatiefwetsvoorstel in om de mogelijkheden voor flexibel werken uit te breiden (32.889)
  • Bracht in 2013 samen met Agnes Mulder een initiatiefnota uit voor ruimte voor kredietunies. Hierdoor moeten de mogelijkheden voor kredietverlening aan het midden- en kleinbedrijf worden vergroot. (33.704)
  • Diende in 2014 samen met Agnes Mulder een initiatiefwetsvoorstel in over kredietunies (33.949)

wetenswaardigheden

woonplaats
Laag Zuthem (Ov.)

uitgebreide versie

uitgebreide versie
Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding, wetenswaardigheden etc. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft. reageer

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.