M.J.M. (Tiny) Kox

foto M.J.M. (Tiny) Koxvergrootglas Tiny Kox (1953) is sinds 10 juni 2003 lid van de SP-fractie in de Eerste Kamer. Hij is fractievoorzitter. De heer Kox was redacteur van partijblad 'De Tribune' en van 1994 tot mei 2003 partijsecretaris. De heer Kox houdt zich in de Eerste Kamer bezig met algemene politieke onderwerpen. Hij is voorts voorzitter van de commissie voor Immigratie en Asiel/JBZ-zaken, de commissie die voorstellen van de EU-ministerraad bespreekt over met name asielbeleid.

SP
in de periode 2003-heden: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

voornamen (roepnaam)

Martinus Josephus Maria (Tiny)

personalia

geboorteplaats en -datum
Zeelst (gem. Veldhoven, N.Br.), 6 mei 1953

partij/stroming

partij(en)
SP (Socialistische Partij), vanaf 1975

hoofdfuncties en beroepen

  • vrijwilliger Tilburgse Rechtswinkel, van 1975 tot 1978 
  • medewerker Dienst Algemene Zaken, gemeente Oosterhout, 1978 
  • coördinator Tilburgse Rechtswinkel, van 1978 tot 1982 
  • hoofdredacteur SP-blad "De Tribune", van 1981 tot 1994 
  • lid gemeenteraad van Tilburg, van 7 september 1982 tot april 1999 
  • algemeen secretaris SP, van 1994 tot 24 mei 2003 
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 10 juni 2003 
  • fractievoorzitter SP Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 10 juni 2003 

partijpolitieke functies

overzicht
  • medewerker Wetenschappelijk Bureau SP 
  • lid partijbestuur SP, vanaf juni 2003 
  • adviseur Studiecentrum SP 
  • voorzitter fractie Verenigd Europees Links, Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa 

vorige
  • hoofdredacteur "Buurtkrant", actiekrant voor huurders en woningzoekenden van de SP, van 1978 tot 1981 
  • lid dagelijks bestuur SP, van 1981 tot 24 mei 2003 
  • fractievoorzitter SP gemeenteraad van Tilburg, van september 1982 tot 1999 

lijsttrekkerschap etc.
  • lijsttrekker SP gemeenteraadsverkiezingen Tilburg, 1982 
  • lijsttrekker SP gemeenteraadsverkiezingen Tilburg, 1986 
  • lijsttrekker SP gemeenteraadsverkiezingen Tilburg, 1990 
  • lijsttrekker SP gemeenteraadsverkiezingen Tilburg, 1994 
  • lijsttrekker SP gemeenteraadsverkiezingen Tilburg, 1999 

nevenfuncties

huidige
  • lid Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa, vanaf 22 januari 2007 

afgeleide functies, presidia etc.
  • ondervoorzitter Parlementaire Assemblee Raad van Europa, vanaf 24 januari 2011 
  • voorzitter vaste commissie voor de JBZ-raad (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 19 juni 2007 tot 7 juni 2011 

opleiding

lager onderwijs
  • R.K. lagere school te Veldhoven 

voortgezet onderwijs
  • h.b.s.-a, "Rythoviuscollege" te Eersel, van 1965 tot 1970 
  • h.e.a.o.-E.J. te Eindhoven, van 1970 tot 1973 

academische studie
  • Nederlands recht (kandidaats), Katholieke Hogeschool Tilburg (thans Universiteit van Tilburg), van 1973 tot 1975 

activiteiten

als parlementariër
  • Interpelleerde in 2008 minister Ter Horst over eventuele strijdigheid van interne partijregels rond verkiezingen met de Grondwet 

wetenswaardigheden

algemeen
  • Leider waarnemersmissie namens de Raad van Europa bij de presidentsverkiezingen in Rusland op 4 maart 2012 

uit de privésfeer
  • Zijn echtgenote is verpleegkundige 
  • Zijn vader was sigarenmaker 

niet-aanvaarde politieke functies
  • lid Tweede Kamer, november 2006 (stond 24e op de kandidatenlijst, maar aanvaardde zijn benoeming niet) 

woonplaats
Tilburg

familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
2 zoons

beroep grootvader (vaderskant)
sigarenmaker

beroep grootvader (moederskant)
schilder

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.