Ir. D.M. (Diederik) Samsom

foto Ir. D.M. (Diederik) Samsomvergrootglas Diederik Samsom (1971) is sinds 30 januari 2003 lid van de Tweede Kamerfractie van de PvdA. De leden van de PvdA kozen hem in maart 2012 tot politiek leider van de PvdA en sinds 20 maart is hij fractievoorzitter. Samsom was directeur van het groene energiebedrijf Echte Energie en eerder campagneleider bij Greenpeace Nederland. De heer Samsom was woordvoerder milieu en duurzaamheid en sinds 2012 woordvoerder asiel en migratie.

PvdA
in de periode 2003-heden: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

voornamen (roepnaam)

Diederik Maarten (Diederik)

personalia

geboorteplaats en -datum
Groningen, 10 juli 1971

partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf februari 2001

hoofdfuncties en beroepen

  • werkzaam in café 'Locus Publicus' te Delft, van september 1992 tot september 1995
  • projectmedewerker Greenpeace Nederland, van september 1995 tot februari 1996
  • campagnemedewerker nucleair Greenpeace Nederland, van februari 1996 tot juni 1998
  • projectleider diverse internationale projecten, Greenpeace Nederland, van juni 1997 tot juni 1998
  • teamhoofd/campagneleider Klimaat en Energie, Greenpeace Nederland, van juni 1998 tot 7 december 2001
  • directeur energiebedrijf "Echte Energie", van 1 augustus 2002 tot januari 2003 (klein energiebedrijf dat handelt in groene stroom)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 30 januari 2003
  • fractievoorzitter PvdA Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 20 maart 2012

activiteiten

als parlementariër
  • Was in 2003-2011 woordvoerder milieubeleid en hield zich verder onder meer bezig met duurzaamheid, klimaat, langzaam verkeer, spoorwegen en grote railprojecten.
  • Werd in 2008 medeverdediger van een eerder door de CDA'ers Jan ten Hoopen, Jos Hessels en Liesbeth Spies ingediend initiatiefwetsvoorstel over het stellen van regels omtrent de levering van warmte aan verbruikers (Warmtewet). Het wetsvoorstel is in 2009 door de Eerste Kamer aanvaard. (29.048)
  • Nam in 2012 de medeverdediging van Hans Spekman over van een 2011 door Spekman en Joël Voordewind (ChristenUnie) ingediend initiatiefwetsvoorstel over versterking van de positie van in Nederland gewortelde minderjarige vreemdelingen (33.068)

opvallend stemgedrag
  • Behoorde in 2003 met Luuk Blom, Adri Duivesteijn en Godelieve van Heteren tot de minderheid van zijn fractie die voor een (verworpen) motie-Karimi/Duivesteijn tegen het door Nederland beschikbaar stellen van troepen voor een stabiliteitsmacht in Irak
  • Stemde in 2005 als enige van zijn fractie tegen een motie-Blok over het aanwenden van extra aardgasbaten en gelden voor duurzame energie voor knelpunten in de infrastructuur

wetenswaardigheden

woonplaats
Leiden

uitgebreide versie

uitgebreide versie
Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding, wetenswaardigheden etc. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft. reageer

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.