Mr. B. (Boele) Staal

foto Mr. B. (Boele) Staalvergrootglas Uit het gezin van een Groningse politie-inspecteur afkomstige D66-bestuurder en senator. Begon zelf ook zijn loopbaan bij de politie en was daarna werkzaam in het bedrijfsleven. Na zeven jaar Eerste Kamerlid te zijn geweest in 1998 Commissaris van de Koningin in Utrecht. Na zijn afscheid in 2007 voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Banken en in 2010-2011 opnieuw senator. In 2016 waarnemend burgemeester van Arnhem. Bekleedde daarnaast vele maatschappelijke functies, zoals parttime rechter, voorzitter van de ANWB en omroepbestuurder. Als senator woordvoerder binnenlands bestuur, politie, economische zaken en verkeer en waterstaat. Daadkrachtige, veelzijdige bestuurder; meer manager dan politicus.

D66
in de periode 1991-2011: lid Eerste Kamer, Commissaris van de Koning(in)

voornaam (roepnaam)

Boele (Boele)

personalia

geboorteplaats en -datum
Apeldoorn, 18 december 1947

levensbeschouwing
onkerkelijk

partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66)

hoofdfuncties en beroepen

  • inspecteur van politie te Haarlem, van 1970 tot 1975
  • hoofdinspecteur van politie, ministerie van Binnenlandse Zaken, van 1975 tot 1978
  • plaatsvervangend korpschef van Lelystad-Almere, van 1978 tot 1982
  • commissaris van politie te Almere, van 1982 tot 1987
  • commercieel directeur uitzendorganisatie "ASB" (Vendex), van 1987 tot 1989
  • algemeen directeur "Randon Beveiliging" (Randstad-Groep, zakelijke dienstverlening), van 1989 tot mei 1996
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 11 juni 1991 tot 1 januari 1998
  • partner en lid directie BCG-interim management, "Boer & Croon Group", van mei 1996 tot 1 januari 1998
  • Commissaris van de Koningin in Utrecht, van 1 januari 1998 tot 7 juni 2007
  • voorzitter NVB (Nederlandse Vereniging van Banken), van 1 januari 2007 tot 1 juni 2013 (3 dagen per week)
  • zelfstandig (bestuurs)adviseur, vanaf 1 januari 2007
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 22 juni 2010 tot 7 juni 2011
  • waarnemend burgemeester van Arnhem, vanaf 10 oktober 2016 (vervanging wegens gezondheidsklachten burgemeester Kaiser)

activiteiten

als parlementariër
  • Was in de periode 1991-1998 woordvoerder binnenlandse zaken, Antilliaanse zaken, economische zaken en verkeer en waterstaat van de D66-Eerste Kamerfractie

wetenswaardigheden

woonplaats
Maarssen

uitgebreide versie

uitgebreide versie
Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding, wetenswaardigheden etc. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft. reageer

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.