S. (Sari) van Heemskerck Pillis-Duvekot

foto S. (Sari) van Heemskerck Pillis-Duvekotvergrootglas Liberale media- en buitenland-woordvoerster van Zeeuwse afkomst. Hield zich later ook bezig met defensie-aangelegenheden. Opgeleid als secretaresse. Was afkomstig uit de kring van de Vrouwenorganisatie in de VVD. Begon haar politieke loopbaan als gemeenteraadslid in Ouderkerk aan de IJssel. Warm pleitbezorgster van grotere mogelijkheden voor commerciële omroepen en enige tijd bestuurslid van Veronica. Had grote culturele belangstelling en was in de Tweede Kamer voorzitter van de concertcommissie.

VVD
in de periode 1982-1999: lid Tweede Kamer

voornaam (roepnaam)

Sara (Sari)

personalia

geboorteplaats en -datum
Goes, 2 mei 1940

levensbeschouwing
Presbyteriaans

partij/stroming

partij(en)
VVD (Volksparij voor Vrijheid en Democratie) (sinds omstreeks 1973)

hoofdfuncties en beroepen

  • werkzaam op het gebied van reclame en marketing 
  • welzijnscoördinator, gemeente Rotterdam (in de jaren zeventig, onder meer wijkconsulente in de Afrikaanderwijk) 
  • lid gemeenteraad van Ouderkerk aan de IJssel (/(omstreeks: 00-00-1975)/) 
  • beleidsmedewerker Zeeuwse Vrouwenraad, tot november 1982 
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 11 november 1982 tot 3 juni 1986 
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 juli 1986 tot 19 mei 1998 

partijpolitieke functies

vorige
  • penningmeester Stichting Organisatie Vrouwen in de VVD 
  • lid partijraad VVD 
  • fractievoorzitter VVD gemeenteraad van Ouderkerk aan de IJssel 
  • lid Executive Liberal Internationals, omstreeks februari 1985 en nog in april 1989 
  • lid hoofdbestuur VVD, vanaf 15 mei 1998 

nevenfuncties

vorige
  • lid Nederlandse delegatie naar de algemene vergadering van de Verenigde Naties, 1981 
  • algemeen secretaris, Federatie Landelijke Samenwerking Bejaardenoorden (voor 1982) 
  • VN-coördinator Nederlandse Vrouwenraad 
  • lid algemeen bestuur VOO (Veronica Omroep Organisatie) (betaald) 
  • lid bestuur vereniging "Nederlanders in den vreemde" 
  • lid Noord-Atlantische Assemblée, van februari 1985 tot september 1998 
  • commissaris Nederlands Talencentrum 
  • lid algemeen bestuur HIVOS (Humanistisch Instituut Voor Ontwikkelingssamenwerking) 
  • voorzitter Buurtschap 2005 (Centrum Den Haag) 
  • vicevoorzitter HIVOS 
  • lid algemeen bestuur Atlantische Commissie 
  • lid bestuur NDT (Nederlands Dans Theater) 
  • vicevoorzitter VVN (Veilig Verkeer Nederland) 
  • voorzitter Centrum Nederlandse Muziek 
  • voorzitter Stichting Nederlandse Industriële Inschakeling Defensieopdrachten, vanaf februari 1999 
  • lid bestuur Radio Nederland Wereldomroep, vanaf januari 2000 
  • voorzitter Stichting Indisch Herinneringscentrum, vanaf april 2000 
  • lid externe commissie profielschets leden Onderwijsraad, van april 2004 tot oktober 2004 

afgeleide functies, presidia etc.
vicepresident Noord-Atlantische Assemblée, van november 1994 tot september 1998

opleiding

lager onderwijs
  • Prot.Chr. lagere school 

voortgezet onderwijs
  • m.m.s.-diploma, Christelijk Lyceum van Zeeland te Goes, tot juli 1958 

hoger beroepsonderwijs
  • secretaresseopleiding, Instituut "Schoevers" te Rotterdam, van 1959 tot 1960 

overige opleidingen
  • opleiding High School te Crowlcy (Ind., VS), van 1958 tot 1959 (via de American Field Service) 
  • kadercursussen gemeente Rotterdam 
  • kadercursussen VVD 

activiteiten

als parlementariër
  • Was mediawoordvoerster van de VVD-Tweede Kamerfractie. Hield zich ook bezig met defensie (personeel), buitenlandse zaken en cultuur. 

opvallend stemgedrag
  • Behoorde in 1987 met Terpstra en De Beer tot de minderheid van de VVD-fractie die vóór het wetsvoorstel Tabakswet stemde 

wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Haar vader was eigenaar van een graanhandel (firma "Duvekot's Graanhandel") te Goes

pseudoniemen, bij-, koos- en schuilnamen
"The sweatheart of the forces"

woonplaats
's-Gravenhage

ridderorden
  • Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, 28 april 1995 
  • Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, 18 mei 1998 

hobby's
muziek (piano-spel)

publicaties/bronnen

literatuur/documentatie
  • H. Visser, "Wie is Wie in de Tweede Kamer?" (1983) 
  • T. van Rijckevorsel en H. Enkelaar, "Wie is Wie in de Tweede Kamer?" (1988) 
  • Toof Brader en Marja Vuijsje, "Haagse portretten. Tweede-Kamerleden, ministers, staatssecretarissen" (1995) 

familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd te Goes, 25 mei 1962

echtgeno(o)t(e)/partner
Ch.M. van Heemskerck Pillis, (Chris)

kinderen
1 zoon

vader
L. Duvekot Czn., Laurens

moeder
L. Oele, Leny

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.