W.I.I. (Willibrord) van Beek

foto W.I.I. (Willibrord) van Beekvergrootglas Willibrord van Beek (1949) is sinds september 2013 Commissaris van de Koning in Utrecht, tot 1 januari 2015 was dat als waarnemer. Hij was van 19 mei 1998 tot 20 september 2012 Tweede Kamerlid voor de VVD. In de periode maart-juni 2006 was hij fractievoorzitter. De heer Van Beek was daarvoor lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant (onder meer belast met financiën en nutsbedrijven) en werkte eerder bij Philips. Hij was eerste ondervoorzitter van de Tweede Kamer, voorzitter van de vaste commissie voor Defensie en secretaris van de VVD-fractie. Als Kamerlid hield hij zich onder meer bezig met openbaar bestuur en bestuursrecht. In 2012-2013 was hij waarnemend burgemeester van Bernheze.

VVD
in de periode 1998-heden: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK, Commissaris van de Koning

voornamen (roepnaam)

Willibrordus Ildefonsus Ignatius (Willibrord)

personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 15 januari 1949

levensbeschouwing
Rooms-Katholiek

partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1973

hoofdfuncties en beroepen

  • financieel manager N.V. Philips' Gloeilampenfabriek, van 1 januari 1973 tot 22 mei 1992
  • lid gemeenteraad van Maarheeze, van 5 september 1978 tot 22 mei 1992
  • wethouder van Maarheeze, van 7 september 1982 tot 29 april 1986
  • lid Provinciale Staten van Noord-Brabant, van 28 april 1987 tot 13 april 1999
  • lid Gedeputeerde Staten (belast met financiën, toezicht gemeenten en gewesten, algemene en juridische zaken, openbare nutsbedrijven, automatisering, informatievoorziening en organisatie) van Noord-Brabant, van 22 mei 1992 tot 19 mei 1998
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 19 mei 1998 tot 20 september 2012
  • fractievoorzitter VVD Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 8 maart 2006 tot 29 juni 2006
  • waarnemend burgemeester van Bernheze, van 29 oktober 2012 tot 15 september 2013
  • waarnemend Commissaris van de Koning in Utrecht, van 15 september 2013 tot 1 januari 2015
  • Commissaris van de Koning in Utrecht, vanaf 1 januari 2015

activiteiten

als parlementariër
  • Voerde in 2002 namens zijn fractie het woord bij de algemene financiële beschouwingen

wetenswaardigheden

woonplaats
Maarheeze

uitgebreide versie

uitgebreide versie
Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding, wetenswaardigheden etc. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft. reageer

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.