Drs. W.T. (Pim) van Ballekom

foto Drs. W.T. (Pim) van Ballekom
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal

Pim van Ballekom (1956) is sinds 11 juni 2019 lid van de VVD-Eerste Kamerfractie. Hij was onder meer ambtenaar op het ministerie van Financiën, plaatsvervangend hoofd van eurocommissaris Frits Bolkestein, financieel adviseur van de Nederlandse vertegenwoordiger bij de EU en vicevoorzitter van de Europese Investeringsbank.

VVD
in de periode 2019-heden: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

(Pim)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Best, 2 december 1956

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1977

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/11)

  • hoofd internationale public affairs, APG (ABP Pensioen Groep), van 5 november 2010 tot 1 januari 2012
  • vicepresident EIB (Europese Investeringsbank), van 1 januari 2012 tot 1 januari 2018
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 11 juni 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/3)
  • lid Raad van Advies DTEK, Oekraïense energiemaatschappij, vanaf januari 2019
  • lid Raad van Toezicht Qredits Microfinanciering Nederland, vanaf januari 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
eerste vicevoorzitter vaste commissie voor Buitenlandse Zaken en Ontwikkelingssamenwerking (Eerste Kamer der Staten-Generaal), vanaf 18 juni 2019

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.