A. (Annabel) Nanninga

De link naar de uitgebreide versie van deze biografie is verlopen. U ziet nu de publieksversie.

foto A. (Annabel) Nanninga
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal

Annabel Nanninga (1977) is sinds 11 juni 2019 lid van de Eerste Kamer. Sinds 15 februari 2021 is zij voorzitter van de Fractie-Nanninga. Tussen 26 oktober 2020 en 15 februari 2021 werd zij tijdelijk vervangen wegens zwangerschaps- en bevallingsverlof. Mevrouw Nanninga maakte deel uit van de FVD-fractie, maar vertrok in december 2020 bij die partij en was mede-initiatief van JA21. Zij is publiciste bij The PostOnline en verder gemeenteraadslid in Amsterdam en Statenlid in Noord-Holland. Eerder was zij journalist en columnist bij onder meer GeenStijl, PowNed en Veronica Magazine.

FVD, Fractie-Nanninga (ex-FVD)
in de periode 2019-heden: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

(Annabel)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 6 november 1977

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • FVD (Forum voor Democratie), tot 26 november 2020
  • JA21 (Het Juiste Antwoord 21), vanaf 18 december 2020

lid tussentijds gevormde fractie(s)
Fractie-Nanninga (Eerste Kamer der Staten-Generaal), vanaf 15 februari 2021

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/14)

  • lid gemeenteraad van Amsterdam, vanaf 29 maart 2018
  • lid Provinciale Staten van Noord-Holland, vanaf 28 maart 2019
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 11 juni 2019 tot 26 oktober 2020
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 15 februari 2021
  • fractievoorzitter Fractie-Nanninga, Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 15 februari 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc.
vicevoorziter vaste commissie voor Immigratie en Asiel/JBZ-Raad (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 18 juni 2019 tot 26 oktober 2020

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

niet-aanvaarde politieke functies
  • lid Provinciale Staten van Utrecht, maart 2019

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.