Drs. M.C.T. (Mary) Fiers

De link naar de uitgebreide versie van deze biografie is verlopen. U ziet nu de publieksversie.

foto Drs. M.C.T. (Mary) Fiers
Foto: Lex Draijer

Mary Fiers (1968) is sinds 12 oktober 2021 Eerste Kamerlid voor de PvdA. Eerder was zij dat van 3 april 2018 tot 11 juni 2019. Zij was daarvoor zeven jaar wethouder (van onder meer wonen en ruimtelijke ordening) van Eindhoven en is directeur Groen Ontwikkelfonds Brabant. Mevrouw Fiers was eerder lange tijd werkzaam op de operatie-afdeling van het Máxima Medisch Centrum in Veldhoven en als leidinggevende in de verslavingszorg in Brabant. Als Kamerlid houdt zich onder meer bezig met financiën, onderwijs, Koninkrijksrelaties en infrastructuur.

PvdA
in de periode 2018-heden: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

(Mary)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Bladel (gem. Bladel en Netersel), 5 oktober 1968

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/10)

  • lid gemeenteraad van Eindhoven, van 11 maart 2010 tot 23 april 2010
  • directeur Groen Ontwikkelfonds Brabant, vanaf 1 mei 2014
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 3 april 2018 tot 11 juni 2019
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 12 oktober 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Raad van Commissarissen Tiwos (Tilburgse Woningstichting), vanaf april 2021 (sociale woningcorporatie)

vorige (2/6)
  • lid bestuur "Afslag Eindhoven", vanaf december 2016
  • lid Raad van Toezicht ROC "Ter Aa", van augustus 2017 tot oktober 2021

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Trad in 2013 af als wethouder na een affaire over het verplaatsen van woonwagens in het stadsdeel Tongelre

uit de privésfeer
Werkte een aantal maanden in een ziekenhuis op Haïti

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.