F.M. (Femke Merel) van Kooten-Arissen LLB

De link naar de uitgebreide versie van deze biografie is verlopen. U ziet nu de publieksversie.

foto F.M. (Femke Merel) van Kooten-Arissen LLB
bron: Tweede Kamer

Femke Merel van Kooten-Arissen (1983) is sinds 23 maart 2017 Tweede Kamerlid. Tot 16 juli 2019 maakte zij deel uit van de Tweede Kamerfractie van de PvdD. Daarna was zij onafhankelijk lid. In 2020 werd zij lid van 50PLUS en sinds 3 mei 2020 vormt zij een groep met Henk Krol. Mevrouw Van Kooten was medewerker van de PvdD-raadsfractie in de gemeente Utrecht en fracties van de PvdD in Eerste en Tweede Kamer en Haagse gemeenteraad. Zij was Statenlid in Utrecht. In de Tweede Kamer hield zij zich als lid van de PvdD-fractie behalve met dierenwelzijn en natuur bezig met binnenlandse zaken (met name privacy, referenda en democratische vernieuwing), justitie en veiligheid, defensie,volksgezondheid en emancipatie (met name vrouwen-, kinder- en LHBTIQ+-rechten).

PvdD, lid-Van Kooten-Arissen (ex-PvdD), groep-Krol/Van Kooten
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Femke Merel (Femke Merel)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Huizen (N.H.), 9 november 1983

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • Partij voor de Dieren, van 2003 tot 16 juli 2019 (geroyeerd)
  • partijloos, van 16 juli 2019 tot december 2019
  • 50PLUS, van 1 januari 2020 tot 3 mei 2020 (meldde zich in december 2019 aan)
  • Partij voor de Toekomst, vanaf 3 mei 2020

lid tussentijds gevormde fractie(s)
  • Groep-Lid Van Kooten-Arissen, van 16 juli 2019 tot 6 mei 2020
  • Groep-Krol/Van Kooten, vanaf 6 mei 2020

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/8)

  • medewerker fractie Partij voor de Dieren, gemeenteraad van 's-Gravenhage, van februari 2017 tot maart 2017
  • lid Provinciale Staten van Utrecht, van 26 maart 2015 tot 4 februari 2019
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 maart 2017 tot 15 oktober 2018
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 4 februari 2019
  • fractievoorzitter, Lid Van Kooten-Arissen (vKA), Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 juli 2019 tot 3 mei 2020

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc.
lid parlementaire ondervragingscommissie kinderopvangtoeslag (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 2 juli 2020

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Werd in 2019 medeverdediger van een door Linda Voortman (GL) en Attje Kuiken (PvdA) ingediend initiatiefwetsvoorstel over het in de Vreemdelingenwet verankeren van het belang van het kind (34.541)

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Verliet op 16 juli 2019 uit onvrede over de koers van de partij de fractie van de Partij voor de Dieren, om verder te gaan als onafhankelijk Kamerlid. Zij wilde de PvdD-verkiezingsbelofte nakomen door behalve voor dieren nadrukkelijk op te komen voor de zwakkere mensen in de samenleving, maar voelde zich daarin steeds meer geblokkeerd. Na haar stap om zich af te splitsen van de PvdD-fractie en door te gaan als onafhankelijk Kamerlid werd zij als partijlid geroyeerd. Van Kooten gaf kort na haar afsplitsing openheid over de werkcultuur en -druk binnen de fractie die naar haar zeggen zorgde voor een angstcultuur onder medewerkers.
  • Maakte op 5 februari 2020 bekend dat zij partijlid was geworden van 50PLUS en kondigde aan te solliciteren naar een plek op de kandidatenlijst voor de Tweede Kamerverkiezingen 2021. In mei 2020 sloot zij zich aan bij de nieuwe Partij voor de Toekomst.

uit de privésfeer
Woonde in haar jeugd in Huizen en de Alblasserwaard

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.