Ir. R.P.G. (Remco) Bosma

foto Ir. R.P.G. (Remco) Bosma

Deskundige op watergebied uit de Noordoostpolder, die een jaar VVD-Tweede Kamerlid was. Tijdens zijn loopbaan voorafgaand aan dat lidmaatschap medewerker waterkwaliteit bij Rijkswaterstaat, adviseur van onder meer het waterschap Reest en Wieden en inspecteur op het gebied van drinkwatervoorziening. Was verder Statenlid in Flevoland. In de Tweede Kamer hield hij zich bezig met ict/telecom, post, biotechnologie en glastuinbouw. Keerde na zijn Kamerlidmaatschap terug naar lokale politiek en naar zijn vroegere vakgebied.

VVD
in de periode 2016-2017: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Remco Paul George (Remco)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Breda, 6 juni 1971

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1998

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 1 maart 2016 tot 23 maart 2017
  • beleidsadviseur Inspectie Leefomgeving en Transport, vanaf maart 2017
  • lid gemeenteraad van Noordoostpolder, vanaf 1 april 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Raad van Toezicht Stichting Carrefour Noordoostpolder, vanaf december 2017

vorige
  • secretaris groepsondernemingsraad, Inspectie Verkeer en Waterstaat
  • kenniscoach bestuursakkoord Water, Stichting RIONED, van juni 2012 tot 1 maart 2016

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was toezichthouder op de drinkwatersector bij de Inspectie Leefomgeving en Transport

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.