Drs. H.M. (Hans-Martin) Don

foto Drs. H.M. (Hans-Martin) Don
© Hans Kouwenhoven

Hans-Martin Don (1959) is sinds 9 juni 2015 Eerste Kamerlid voor de SP. Hij is directeur van het Leger des Heils in de regio Zuid. In 2006-2010 was hij wethouder van onder meer zorg en financiën van Eindhoven. Eerder was hij werkzaam in de verpleegkunde en in het gevangeniswezen en was hij directeur welzijn en gezondheidszorg bij het Leger des Heils Eindhoven. De heer Don houdt zich in de Senaat onder meer bezig met volksgezondheid, sociale zaken, infrastructuur en milieu.

SP
in de periode 2015-heden: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

(Hans-Martin)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Vlaardingen, 18 december 1959

3.

Partij/stroming

partij(en)
SP (Socialistische Partij), vanaf 2000

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • wethouder (van onder meer welzijn, sociale zaken, WMO, financiën, personeel en organisatie) van Eindhoven, van 24 april 2006 tot 1 april 2010
  • directeur CWZW (Centrum Wonen, Zorg en Welzijn) Stichting Leger des Heils in Noord-Brabant en Limburg, vanaf 1 april 2010
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 9 juni 2015

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

huidige (2/5)
  • lid Raad van Toezicht Chapeau Woonkringen, vanaf 1 december 2015
  • voorzitter Programmacommissie Actieprogramma "lokale initiatieven voor mensen met verward gedrag", vanaf 23 januari 2017

vorige (2/9)
  • co-informateur, collegeonderhandelingen gemeente Nuenen ca., van maart 2014 tot mei 2014
  • lid Adviesraad OMO-scholen Eindhoven, van 1 mei 2014 tot 1 januari 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Voerde in 2018 het woord bij de behandeling van het initiatiefwetsvoorstel-Dijkstra over donorregistratie

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Was in 2012-2014 op verzoek van burgemeester Van Gijzel intermediair tussen diverse kloosterorden en slachtoffers van seksueel misbruik

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.