Prof.Dr. H.M. (Henriëtte) Prast

De link naar de uitgebreide versie van deze biografie is verlopen. U ziet nu de publieksversie.

foto Prof.Dr. H.M. (Henriëtte) Prast
bron: Fotograaf: Anja van Wijgerden op Eerstekamer.nl

Henriëtte Prast (1955) was van 9 juni 2015 tot 1 maart 2019 Eerste Kamerlid voor D66. Zij is hoogleraar persoonlijke financiële planning aan de Universiteit van Tilburg en was eerder onder meer onderzoeker bij De Nederlandsche Bank, lid van de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid en lid van de Raad van Toezicht van de Autoriteit Financiële Markten. Mevrouw Prast publiceerde regelmatig over financiële onderwerpen. Als Eerste Kamerlid hield zij zich onder meer bezig met financieel-economische en sociale zaken en volksgezondheid.

D66
in de periode 2015-2019: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Henriëtte Maria (Henriëtte)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 11 april 1955

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • D66 (Democraten 66), tot 27 februari 2019
  • Partij voor de Dieren, vanaf 3 maart 2019

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid WRR (Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid), van 1 januari 2008 tot oktober 2011
  • hoogleraar Finance, Universiteit van Tilburg, vanaf januari 2010
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 9 juni 2015 tot 1 maart 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

huidige (2/9)
  • zelfstandige, lezingen en onderzoek op het gebied van gedragseconomie
  • lid bestuur Landelijk Netwerk Vrouwelijke Hoogleraren, vanaf 1 juli 2017

vorige (2/22)
  • lid Raad van Advies NTR Publieke Omroep
  • lid Raad van Advies SNS Bank

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

opvallend stemgedrag (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Nadat de Raad van Toezicht AFM haar in 2014 niet voordroeg voor herbenoeming liet minister Dijsselbloem daarnaar onderzoek doen. Daaruit bleek dat zij binnen de Raad van Toezicht kritisch was geweest over onder andere de nevenfuncties van de overige Raad van Toezichtleden. Het onderzoek leidde tot een kritisch rapport, het vertrek van de voorzitter en enkele leden van de Raad van Toezicht, en aanscherping van de regels in lijn met het eerdere eenheidsstandpunt van Prast, en een (naar achtergrond) diversere samenstelling van de Raad.
  • Verliet in februari 2019 zowel de Eerste Kamer als D66 uit onvrede over partijstandpunten over dierenwelzijn

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.