Drs. M.J.J. (Marith) Volp

foto Drs. M.J.J. (Marith) Volp
Foto: Lex Draijer

Amsterdamse huisarts, die drieënhalf jaar Tweede Kamerlid voor de PvdA was en zich met passie inzette voor mensen aan de onderkant van de samenleving. Als huisarts in Amsterdam-Nieuw West was ze goed op de hoogte met sociale problemen. Bleef haar praktijk tijdens haar lidmaatschap één dag per week uitoefenen. Verder was zij onder meer beleidsadviseur van de Landelijke Huisartsenvereniging en voorzitter van de Vereniging van Nederlandse Vrouwelijke Artsen. Hield zich als Kamerlid vooral bezig met beleid rond langdurige zorg, gevangeniswezen, TBS, huiselijk geweld, verslaving (alcohol en drugs) en zedendelicten. Is sinds1 september 2020 directeur Volksgezondheid en Zorg bij het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

PvdA
in de periode 2013-2017: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Marie-Janne Judith (Marith)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 2 oktober 1972

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/4)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 september 2013 tot 23 maart 2017
  • directeur Bedrijfsvoering divisie acute en forensische psychiatrie bij GGZ Noord-Holland-Noord, vanaf maart 2018
  • directeur Volksgezondheid en Zorg, RIVM (Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu), vanaf 1 september 2020

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Raad van Advies Stichting Dokters in Debat, vanaf september 2017

vorige (2/10)
  • voorzitter programmacommissie praktijkverbeterprogramma 'Dementie voor elkaar', van 2017 tot november 2019
  • lid bestuur V&VN (Verpleegkundigen & Verzorgenden Nederland), van december 2017 tot september 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Diende in 2014 samen met Gert-Jan Segers (CU) en Nine Kooiman (SP) een initiatiefwetsvoorstel in over de strafbaarstelling van misbruik van prostituées die slachtoffer van mensenhandel zijn (34.091)

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.