G.S.I.A. (Grace) Tanamal

foto G.S.I.A. (Grace) Tanamal

Vasthoudend en toegewijd PvdA-Tweede Kamerlid van Molukse afkomst, dat daarmee echter weinig in de publiciteit kwam. Zette zich vooral in voor participatie van bewoners in hun eigen wijk. Bracht een initiatiefnota uit over buurtrechten. Was daarnaast woordvoerster werknemersverzekeringen (WAO, WIA, ZW) en mantelzorg en vrijwilligerswerk. Voor zij Kamerlid werd, werkte zij zelf in de zorg en als bestuurder van vakbond "De Unie" (zorg en welzijn). In 2002-2012 was zij gemeenteraadslid in Amersfoort.

PvdA
in de periode 2012-2017: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Grace Sylvia Ingrid Annemarie (Grace)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 10 januari 1957

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • lid gemeenteraad van Amersfoort, van 29 maart 2018 tot 11 april 2018
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 8 november 2012 tot 23 maart 2017
  • senior bestuurder, vakbond "De Unie Zorg en Welzijn", van 2006 tot november 2012

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Projectgroep 'Computers voor minima' te Amersfoort, vanaf 2008
  • lid Raad van Toezicht "Raffy", Moluks-Indisch Woonzorgcentrum Breda, vanaf mei 2016

vorige
  • mentor Molukse leerlingen, Buat (Landelijk steunpunt educatie Molukkers)

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
voorzitter comité van aanbeveling matchcafé stageplekken voor mbo en vmbo

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Bracht in 2014 een initiatiefnota uit over buurtrechten (34.065)

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Nam in april 2018, drie weken na de verkiezingen, ontslag vanwege (chronische) gezondheidsklachten

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.