Mr. A.M.T. (Anneke) Wezel EMoC

foto Mr. A.M.T. (Anneke) Wezel EMoCvergrootglas

Anneke Wezel (1975) is sinds 9 juni 2015 Eerste Kamerlid voor de SP. In 2012 was zij Tweede Kamerkandidaat. Mevrouw Wezel is advocaat in Amsterdam en daarvoor was zij plaatsvervangend officier van justitie en senior secretaris megafraude. Eerder vervulde zij diverse functies bij het ministerie van Justitie, bij de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en bij het Openbaar Ministerie. Mevrouw Wezel houdt zich in de Eerste Kamer bezig met justitie, asiel en volksgezondheid.

SP
in de periode 2015-heden: lid Eerste Kamer

voornamen (roepnaam)

Anneke Maria Theresia (Anneke)

personalia

geboorteplaats en -datum
Zaandam (gem. Zaanstad), 6 juli 1975

partij/stroming

partij(en)
SP (Socialistische Partij)

hoofdfuncties en beroepen

  • student-medewerker advocatenkantoor "Van Driem Advocaten" te Amsterdam, van april 1998 tot januari 1999
  • secretaris regiegroep parlementaire enquête Bijlmermeerramp, ministerie van Justitie, van december 1998 tot 1 juni 1999
  • stafmedewerker directoraat-generaal rechtshandhaving, ministerie van Justitie, van 1 juni 1999 tot 1 februari 2000
  • juridisch medewerker/implementatie bij gemeenten van nieuwe wetgeving op het gebied van openbare orde en veiligheid, VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten), van 1 februari 2000 tot 1 april 2000
  • politiebeleidsmedewerker/vertegenwoordiger Openbaar Ministerie in lokale driehoeken, Openbaar Ministerie te Haarlem, van 1 april 2000 tot februari 2005
  • senior parketsecretaris/'hopper' op bureau politie, Openbaar Ministerie te Alkmaar, van januari 2005 tot november 2006 (aansturing bij opsporingshandelingen)
  • plaatsvervangend officier van justitie enkelvoudige zittingen, Openbaar Ministerie te Alkmaar, van november 2006 tot oktober 2008
  • senior secretaris megafraude, Functioneel Partket van het OM (Openbaar Ministerie), van november 2008 tot 1 februari 2013
  • plaatsvervangend officier van justitie, Functioneel Parket van het OM (Openbaar Ministerie), van januari 2012 tot 1 februari 2013 (gaf leiding aan FIOD-, politie- en Inspectie SZW-onderzoeken)
  • advocaat "Advocatenkantoor Loyens & Loeff" te Amsterdam, van 1 februari 2013 tot 1 september 2014
  • advocaat "Staals Advocaten" te Amsterdam, vanaf 1 september 2014
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 9 juni 2015

wetenswaardigheden

woonplaats
Amsterdam

uitgebreide versie

uitgebreide versie
Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding, wetenswaardigheden etc. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft. reageer

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.