Prof.Dr. E.M. (Esther-Mirjam) Sent

De link naar de uitgebreide versie van deze biografie is verlopen. U ziet nu de publieksversie.

foto Prof.Dr. E.M. (Esther-Mirjam) Sent
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal

Esther-Mirjam Sent (1967) was van 7 juni 2011 tot 7 oktober 2021 Eerste Kamerlid voor de PvdA. In juli 2018-juni 2019 was zij fractievoorzitter (aanvankelijk als waarnemer). Op 2 oktober 2021 werd zij tot voorzitter van de PvdA gekozen. Mevrouw Sent is hoogleraar economische theorie en economisch beleid aan de Radboud Universiteit Nijmegen. Zij promoveerde in de Verenigde Staten en was in de VS docent en onderzoeker aan een universiteit. Zij was tot zij Eerste Kamerlid werd lid van de Raad voor Maatschappelijke Ontwikkeling. Mevrouw Sent was in de Eerste Kamer woordvoerster voor onder andere financiën (belastingen), sociale zaken en onderwijs. Zij was voorzitter van de vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid.

PvdA
in de periode 2011-heden: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK, partijvoorzitter

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Esther-Mirjam (Esther-Mirjam)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Doesburg, 9 maart 1967

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/10)

  • hoogleraar economische theorie en economisch beleid, Radboud Universiteit Nijmegen, vanaf mei 2004
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 7 juni 2011 tot 7 oktober 2021
  • fractievoorzitter PvdA Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 4 september 2018 tot 11 juni 2019
  • voorzitter PvdA, vanaf 2 oktober 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/11)
  • lid Raad van Advies LoopbaanNaPolitiek, vanaf 1 april 2019
  • lid SFL (Sustainable Finance Lab), vanaf 2020

vorige (2/20)
  • lid Bestuurlijk Forum Gelderland, van 2014 tot 2017
  • lid Raad van Toezicht Theater Utrecht, van 2015 tot 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter vaste commissie voor Infrastructuur, Milieu en Ruimtelijke Ordening (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 16 juni 2015 tot 31 oktober 2017
  • voorziter vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 18 juni 2019 tot 7 oktober 2021

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Voerde in 2018 het woord bij de behandeling van het wetsvoorstel Computercriminaliteit III

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Maakt deel uit van een denktank over een duurzame financiële sector (sustainable finance lab)
  • Stond in 2017 als eerste op de door Algemene Rekenkamer opgestelde voordracht voor een nieuw Rekenkamer-lid, maar de Tweede Kamer gaf de voorkeur aan oud-SP-Tweede Kamerlid Ewout Irrgang

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.