Mr. M.C. (Marijke) Scholten

foto Mr. M.C. (Marijke) Scholten
bron: Hans Kouwenhoven

Juriste in de D66-Eerste Kamerfractie 2011-2015, die zich als Kamerlid vooral bezighield met justitie, asielbeleid, zorg en sociale zaken. Zo voerde zij het woord bij de behandeling van wetsvoorstellen over langdurige zorg, het Nederlanderschap, verhoging van de AOW-leeftijd, de gerechtelijke indeling en vernieuwing van de wet maatschappelijke ondersteuning. Voor zij in de Eerste Kamer kwam achttien jaar werkzaam als advocaat en daarna tweeëntwintig jaar als rechter, kantonrechter en vicepresident van de rechtbank in Amsterdam.

D66
in de periode 2011-2015: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Maria Catharina (Marijke)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 16 mei 1946

3.

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • kantonrechter te Amsterdam, van 1 november 1995 tot 1 mei 2011
  • vicepresident Rechtbank te Amsterdam, van 1 januari 2002 tot 1 mei 2011
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 7 juni 2011 tot 9 juni 2015

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

huidige (2/4)
  • lid Raad van Toezicht ATAL Medisch Diagnostisch Centrum, Amsterdam, vanaf 1 juni 2010
  • secretaris Stichting "Arfo" (Atal Research Fonds), vanaf 2011

vorige (2/10)
  • projectleider "mediation naast rechtspraak", rechtbank te Amsterdam, van 1 januari 2003 tot 1 september 2006
  • arbiter bij het Nederlands Arbitrage Instituut, Rotterdam, van 1 september 2007 tot december 2011

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Behalve over justitie, zorg en sociale zaken voerde zij ook het woord over fiscale onderwerpen en bij de behandeling van een gemeentelijke herindeling

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.