Mr. W.L.J. (Willem) Bröcker

foto Mr. W.L.J. (Willem) Bröcker
bron: Hans Kouwenhoven

Liberaal, die na een loopbaan bij bedrijfsadvies- en accountancybedrijf PricewaterhouseCoopers (PwC) vier jaar fiscaal woordvoerder van de VVD-Eerste Kamerfractie was. Behalve voorzitter van de Raad van Bestuur van PwC was hij onder meer lid van de Monitoringcommissie Code Banken en adviseur en commissaris bij diverse bedrijven en organisaties. Hield zich als Eerste Kamerlid verder bezig met wetgeving op het gebied van telecommunicatie. Leidde in 2013-2014 in de Eerste Kamer een commissie die zich bezighield met politieke integriteit.

VVD
in de periode 2011-2015: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Willem Lodewijk Joseph (Willem)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 17 augustus 1951

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1976

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/4)

  • voorzitter Raad van Bestuur PricewaterhouseCoopers Nederland, van 1998 tot februari 2002
  • global managing partner, PricewaterhouseCoopers, van februari 2002 tot 2009
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 7 juni 2011 tot 9 juni 2015

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

huidige (2/5)
  • adviseur bij Y Group, vanaf april 2015
  • voorzitter raad van advies Holland Casino, vanaf augustus 2016

vorige (2/13)
  • voorzitter Industriële Partnerraad GIMV, van april 2010 tot juli 2016
  • penningmeester Raad van Toezicht "Mauritshuis" te 's-Gravenhage, van maart 2010 tot april 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter commissie bevorderen van integriteit en preventie van corruptie in de politiek (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 8 oktober 2013 tot 17 juni 2014

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.