Prof.Dr. N.J. (Nico) Schrijver

foto Prof.Dr. N.J. (Nico) Schrijver
Foto: Lex Draijer

Nico Schrijver (1954) is sinds 1 september 2017 staatsraad bij de Afdeling advisering van de Raad van State. Van 7 juni 2011 tot 1 september 2017 was hij Eerste Kamerlid voor de PvdA. Hij is hoogleraar internationaal publiekrecht in Leiden, wetenschappelijk directeur van het Grotius Centre en lid van de Koninklijke Nederlandse Academie van Wetenschappen. Verder maakt hij deel uit van diverse VN-organen op het gebied van mensenrechten en volkenrecht. De heer Schrijver was eerder voorzitter van de Evert Vermeer Stichting, de PvdA-organisatie voor internationale samenwerking. In de Eerste Kamer was hij voorzitter van de vaste commissie Buitenlandse Zaken, Defensie en Ontwikkelingssamenwerking.

PvdA
in de periode 2011-heden: lid Eerste Kamer, lid Raad van State

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Nicolaas Jan (Nico)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Warmenhuizen, 21 mei 1954

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/12)

  • hoogleraar internationaal publiekrecht, Grotius Centre for International Legal Studies, Universiteit Leiden, vanaf 1 maart 2005
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 7 juni 2011 tot 1 september 2017
  • staatsraad, Afdeling advisering (Raad van State), vanaf 1 september 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/5)
  • lid bestuur Stichting Geuzenpenning, vanaf 2014
  • gasthoogleraar Vrije Universiteit Brussel

vorige (2/24)
  • president International Law Association te Londen, van 15 augustus 2010 tot 1 september 2012
  • voorzitter sectie rechtswetenschappen Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen (KNAW) en secretaris KNAW-commissie Vrijheid van Wetenschapsbeoefening

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • vicevoorzitter vaste commissie voor Europese Samenwerkingsorganisaties (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 21 juni 2011 tot 1 september 2017
  • voorzitter vaste commissie voor Buitenlandse Zaken, Defensie en Ontwikkelingssamenwerking (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 16 juni 2015 tot 1 september 2017

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Promoveerde bij prof. B.V.A. Röling

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.