A.L. (António) Costa

foto A.L. (António) Costavergrootglas

António Costa (1961) is sinds 25 november 2015 minister-president van Portugal. Hij is leider en secretaris-generaal van de sociaaldemocratische partij. Eerder was hij advocaat en onder meer minister voor de relatie met het parlement en voor overheidsadministratie, lid van het Europees Parlement en burgemeester van Lissabon.

in de periode 2015-heden: regeringsleider/staatshoofd EU-land

voornaam

António

personalia

land
Portugal

geboorteplaats en -datum
Lissabon, 17 juli 1961

partij/stroming

partij
PS (Partido Socialista) (sociaaldemocratisch)

hoofdfuncties en beroepen

hoofdfuncties en beroepen
  • advocaat, van 1988 tot 1995
  • lid gemeenteraad van Lissabon, van 1982 tot 1993
  • assistent van de staatssecretaris voor relaties met het parlement, van 30 oktober 1995 tot 25 november 1997
  • minister voor de relaties met het parlement, van 25 november 1997 tot 25 oktober 1999 (kabinet-Guterres)
  • fractievoorzitter PS, van 2002 tot 2004
  • onderminister voor overheidsorganisatie, van 11 maart 2005 tot 1 augustus 2007 (kabinet-Socrates)
  • burgemeester van Lissabon, van 1 augustus 2007 tot 6 april 2015
  • lid Europees Parlement, van 20 juli 2010 tot 11 maart 2015
  • secretaris-generaal PS, vanaf 2014
  • (beoogd) minister-president van Portugal, vanaf 24 november 2015

opleiding

academische studie
  • rechten, Universiteit van Lissabon

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.