M. (Mohammed) Mohandis

De link naar de uitgebreide versie van deze biografie is verlopen. U ziet nu de publieksversie.

foto M. (Mohammed) Mohandis
bron: Flickr / Partij van de Arbeid

Mohammed Mohandis (1985) is sinds 2 juni 2022 lid van de PvdA-fractie in de Tweede Kamer. Eerder was hij dat in de periode 2012-2017. Hij begon zijn politieke loopbaan bij de Jonge Socialisten en in de gemeenteraad van Gouda en werkte onder meer bij FORUM, het kennisinstituut voor multiculturele vraagstukken, bij mboRijnland en als toezichthouder bij diverse onderwijsorganisaties. Als Kamerlid was hij in 2012-2017 woordvoerder hoger onderwijs, lerarenbeleid, wetenschap en media. Sinds 2020 was de heer Mohandis voorzitter van de uitvoeringsorganisatie van de combinatie van belangenbehartigers van scholieren. De heer Mohandis is woordvoerder langdurige zorg, GGZ, jeugdzorg, sport, media, cultuur en emancipatie van zijn fractie.

PvdA
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Mohammed (Mohammed)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Gouda, 28 juni 1985

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 2012 tot 23 maart 2017
  • lid gemeenteraad van Gouda, van 29 maart 2018 tot 30 maart 2022
  • eigenaar en zelfstandig adviseur Advies@Mohandis, vanaf 1 maart 2020 (vanaf 1 juli 2022 op non-actief)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 2 juni 2022

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Raad van Toezicht Hogeschool IPABO, vanaf 1 januari 2022
  • lid Raad van Toezicht Kind en Onderwijs Rotterdam, vanaf 1 september 2021

vorige (2/7)
  • lid college ambassadeurs, Goudse Weekendschool, van oktober 2017 tot november 2021
  • voorzitter Stichting Combo (uitvoeringsorganisatie van de combinatie van belangenbehartigers van scholieren), van 1 maart 2020 tot 31 mei 2020

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/5)
  • Een door hem en Pieter Duisenberg (VVD) ingediende en door de LSVB gesteunde motie betreffende ‘het studeren op eigen tempo’ leidde tot een experiment op diverse hoger onderwijsinstellingen
  • Een door hem en Pieter Duisenberg (VVD) ingediend amendement leidde tot meer instemmingsrecht voor opleidingscommissies in het hoger onderwijs

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 2006, 2010 en 2018 met voorkeurstemmen tot raadslid in Gouda gekozen

uit de privésfeer
  • Geeft gastlessen op scholen over interculturele communicatie en integratiethema's
  • Geeft als 'Goudoloog' rondleidingen in Gouda
  • Zoon van een eerste generatie Marokkaanse Nederlanders
 

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.