Ing. R.M. (Roos) van Erp-Bruinsma

foto Ing. R.M. (Roos) van Erp-Bruinsma

Roos van Erp-Bruinsma (1960) was van 1 oktober 2008 tot 1 december 2012 secretaris-generaal van het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. Zij is bouwkundige en bedrijfskundige en werkte lange tijd in het bedrijfsleven, onder meer bij de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs. De jaren voor zij SG werd, was zij directeur bij vervoersbedrijf GVU/Connexxion. Na haar ambtelijke loopbaan werd zij bestuurder van een ziekenhuis en gecertificeerd commissaris/toezichthouder.

in de periode 2008-2012: secretaris-generaal

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Roos Margreet (Roos)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 5 mei 1960

3.

Partij/stroming

partij(en)
partijloos, vanaf 2011

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/13)

  • CEO a.i. belast met het opzetten van het Rijksvastgoedbedrijf, ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties, van 2012 tot oktober 2014 (vanaf december 2012 als ABD TOP Consultant)
  • voorzitter Raad van Bestuur Sint Franciscus Vlietland Groep, van november 2014 tot februari 2017 (fusie van Sint Franciscus Gasthuis en Vlietland ziekenhuis per 1 januari 2015)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

huidige (2/5)
  • voorzitter Raad van Toezicht ''Fier'', vanaf 2018
  • vicevoorzitter Raad van Toezicht ''ZuidOostZorg'', vanaf 2018

vorige (2/8)
  • lid bestuur Stichting Koninklijk Paleis en lid Paleiscommissie te Amsterdam, van maart 2011 tot maart 2013
  • adviserend lid Nationaal Comité 200 jaar Koninkrijk, van 25 augustus 2011 tot 1 december 2012

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • Was in 2007 nummer 19 op de kandidatenlijst van de PvdA bij de Eerste Kamerverkiezingen
 

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.