Mr. B.J. (Ben) Swagerman

foto Mr. B.J. (Ben) Swagerman
bron: Hans Kouwenhoven

Deskundige op het gebied van justitie en veiligheid, die met een onderbreking van enkele maanden vijf jaar deel uitmaakte van de VVD-Eerste Kamerfractie. Was daarvoor onder meer advocaat, (hoofd)officier van justitie, advocaat-generaal op Curaçao en hoofd corporate security bij KLM. Coördineerde als officier van justitie op de Antillen de invoering van het nieuwe Wetboek van Strafvordering en speelde een belangrijke rol bij de aanpak van cocaïnesmokkel (via 'bolletjesslikkers') vanaf Curaçao. In de Eerste Kamer hield hij zich onder meer bezig met justitie (met name asielbeleid). Is sinds 2016 werkzaam bij Qatar Airways.

VVD
in de periode 2011-2016: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

(Ben)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zeist, 7 juli 1959

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 2008

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/16)

  • senior vicepresident KLM Security Services, van 1 september 2006 tot 1 juni 2016
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 7 juni 2011 tot 9 juni 2015
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 10 november 2015 tot 12 juli 2016
  • chief legal office "Qatar Airways", vanaf juli 2016

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/4)
  • lid Raad van Toezicht FBO (Federatie Betaald Voetbalorganisaties), vanaf 1 januari 2014
  • lid Raad van Advies "Stamhuis Holding" B.V., vanaf 1 januari 2014

vorige (2/5)
  • raadsheer-plaatsvervanger Gerechtshof te 's-Gravenhage, van juni 2005 tot januari 2009
  • secretaris hockeyvereniging "SCHC" (Stichtsche Cricket- en Hockeyclub) te Bilthoven, van 1 juni 2008 tot 1 juni 2011

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Coördineerde als Officier van Justitie op de Antillen de invoering van het nieuwe wetboek van strafvordering en speelde een belangrijke rol bij de aanpak van cocaïnesmokkel (via 'bolletjesslikkers') vanaf Curaçao

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.